II.liga Ženy 18.12.2010

úterý 21. 12. 2010 | komentářů

18.11.2010 21.a 22.kolo TJ VEROS Chomutov – BVC Chodov 3:0 (18, 23, 25) a 3:0 (21, 18, 17)
   Ženy BVC Chodov nezopakovaly výborný výkon ze zápasů doma proti Dobřichovicím a Chomutov tak vrátil hostům porážky z první poloviny soutěže i s úroky. „Tušil jsem to.“řekl po zápasech trenér hostí Jiří Tureček. Po Markétě Součkové, která dává přednost studiu, o ukončení aktivní činnosti totiž přemýšlí i další hráčka, jedna z velkých opor ligového nováčka, Dana Radová a ta do Chomutova neodcestovala. Chodov, tak odjížděl k podkrušnohorskému derby pouze v osmi. „Normálně by s námi odjížděly i talentované kadetky Vanda Vydrová a Šárka Vodenková, jenže Vanda si minulý víkend poranila kotník a Šárka odjížděla se svou třídou na pozvání pana prezidenta do Lán.“ vysvětloval chodovský trenér.
 Sestava: Brezinová, Kučková, Krausová, sestry Pecháčkovy, Zahrádková a na střídačce Bláhová a Borková, nastoupila do prvního zápasu v promrzlé chomutovské hale vlažně. Chodovským ženám vůbec nefungoval příjem, a tak záhy prohrávaly 1:11 a v setu nakonec svým soupeřkám podlehly 18:25. Druhý set Chodov dlouho kontroloval a vedl ještě 18:13, jenže Chomutov po time outu začal dotahovat, a když hostující hráčky v koncovce pokazily tři servisy, domácí dokonaly obrat a vyhrály i druhou sadu, tentokrát 23:25. Třetí set Chodov brzy prohrával 1:8, po technickém time outu však zavelela k útoku Bláhová a bylo to 8:10, následně pak 16:12 a ještě 21:18, jenže k výborně hrající Bláhové se nikdo další nepřidal a Chodov prohrává i další koncovku, tentokrát 25:27. „Dana Bláhová hrála na smeči poprvé od začátku sezóny a zahrála výborně.“ řekl po prohraném zápase Jiří Tureček a vysvětloval „Zvažovali jsme zda jí nechat na liberu, nebo využít v útoku na střídání.“ Sama hráčka však říkala „Koncovku druhého setu beru na sebe.“když nedokázala zakončit dobrou nahrávku.
   Nicméně v druhém zápase Chodov nastupoval s Bláhovou zpět na liberu. Trenérská dvojice Tureček, Malich věřila, že vnese větší jistotu do obrany. Což se částečně potvrdilo v úvodu druhého zápasu. Jenže se stále nedařilo v ůtoku a Chodov prohrává koncovku prvního setu 21:25. Trápení pokračovalo i v dalších dvou setech, ve kterých podlehly hostující hráčky 18:25 a 17:25. A celý zápas tak získaly i podruhé domácí 3:0. „ V druhém zápase snad můžu pochválit Veroniku Borkovou, která zahrála výborně v útoku i obraně, bohužel se k ní nepřidal nikdo další.“ říká Jiří Tureček. „Holky se sice snažily, ale to bylo dnes málo.“ dodává. Věřme, že se chodovským ženám podaří v přestávce nabrat síly a  dokáží doma 15.ledna v zápasech proti Děčínu, že dosavadní výsledky nebyly jen dílem náhody a prvotní nováčkovské euforie. Přejeme pěkné svátky a šťastný nový rok!