BVC Chodov


Kadetky se s letošním ročníkem extraligy rozloučily dvěma vítězstvími

pondělí 7. 5. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

V sobotu a v neděli 5.-6.5.2018 se ve Střešovické hale, kde čas nic neznamená, dohrával závěrečný nadstavbový turnaj extraligy kadetek skupiny "C” a naše děvčata v něm obsadila druhé místo.

Poslední ze tří nadstavbových kol již nemohlo nic změnit na konečném celkovém pořadí týmů. Příležitost zahrát si po boku zkušenějších a starších kolegyň nejvyšší republikovou soutěž kadetek tak dostaly resp. využily i některé naše žákyně.  

Situaci nám po oba dva dny výrazně komplikovala účast jen jedné smečařky, ale nakonec jsme si s tímto hendikepem přeci jen poradili.

Na ostatních postech jsme střídali hráčky tak, aby došlo k co nejrovnoměrnějšímu rozložení herní zátěže na všechny hráčky před příštím víkendem, kdy juniorky odjíždějí do Jihlavy na kvalifikaci o extraligu a žákyně do Brna na MČR.

 

Výsledkový servis:

 

BVC Chodov - VK Č.Budějovice 3:0 (19,18,20)

Pouze začátek první sady nás zastihl ještě nepřipravené a bojující s netradiční základní sestavou. Nepříznivý stav 2:7 jsme ale ihned otočili na 8:7 a od té doby holky již nenechaly nikoho v obavách, že bychom zápas nevyhrály.

BVC Chodov - Španielka Řepy 2:3 (17,-19,17,-22,-13)

Liché sety jsme vždy snadno vyhráli, sudé se nám nedařily. Z celého zápasu se mi vybavuje především stíhací jízda ze čtvrtého setu a stavu 5:19 až na konečných, ikdyž prohraných 22:25. Vyrovnaný tie-break se šťastnějším koncem pro Španielku v sestavě, kdy na hřišti bojovaly 3-4 chodovské žákyně proti pražským kadetkám - beru….  

BVC Chodov - Tatran Střešovice 3:1 (13,19,-15,22)

V zápase, kdy jsme už zase měli k dispozici více našich kadetek, jsme po dvou lehce získaných setech polevili v koncentraci na hru a vybrali si mimořádný oddechový čas. Trápení pokračovalo i ve čtvrtém setu a když už šel do koncovky a všichni jsme se v duchu připravovali na další zkrácenou hru, rozhodla Veve sérií osmi podání a perfektní prací v poli na nezvyklé pozici zadní blokařky o tom, že jsme mohli připsat do tabulky tři body a odjet domů o hodinu dříve….

Pro mne zajímavá premiérová zkušenost z extraligy na pozici hlavního trenéra týmu a příjemná zkušenost s asistencí Jakuba.

V hodnocení hráček se omezím pouze na "své” žákyně ale z mého pohledu odvedly skvělou práci i starší hráčky.

Před příštím týdnem je velmi dobrou zprávou narůstající přihravačská forma obou našich blokařek, jak Káji tak Anet. Výborně si počínaly v zápase proti Španielce, kde dokonce libero chodilo za smečařky. Kája odehrála velmi dobrý zápas v neděli na liberu.

Skvělá je i aktuální forma naší nahrávačky Veve, Navíc se čím dál více projevuje jako silná osobnost schopná otáčet vývoj utkání - viz poslední set se Střešovicemi.

Parádní nahrávačské řemeslo předváděla během prvního dne. Luxusní vystřelenou nahrávku na Voky, která parádně trefila  a udělala důlek do teraflexové palubovky, bych spolu s Kájinou parádně sehranou "trojkou” zcela jistě označil jako TOP akce turnaje...

Iva také zasáhla do hry, možná na méně chvil, než jsem doufal, ale každý míč na hřišti je pro ni skvělá zkušenost. Určitě si užila svou dlouhou sobotní sérii na podání a skvělé bodové bloky…. v extralize….

 

Příjemná rozlučka s letošním ročníkem extraligy. Těšíme se na další sezónu, před tím ale ještě dva důležité turnaje juniorek a žákyň…

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov