I.Liga Kadetek 11.12.2010

neděle 12. 12. 2010 | komentářů

11.12.2010 1.liga kadetek: BVC Chodov – Plzeň 1:3 (21, 20, -20, 25) a 2:3 (23, -19, 17, -19, -11)
   Dva vyrovnané zápasy odehrála chodovská děvčata s dosud neporaženou Plzní. Nechybělo mnoho a lídr soutěže by odcestoval domů s nepořízenou.
   V prvním zápase nastoupila domácí sestava ve složení: Vodenková, Vydrová, Erpsová, G.Gergelyová, Plaubová, Fojtová. V průběhu prvního setu si domácí hráčky udržovaly mírný náskok po celý set, jenže s blížící se koncovkou se začaly hromadit chyby a Plzeň si koncovku ohlídala 21:25, v následujícím setu to vypadalo podobně, hosté však měli dvou až tříbodový náskok po celý set a zvítězili 25:20. Ve třetím setu se domácím hráčkám podařilo, díky výbornému servisu kapitánky Šárky Vodenkové a tvrdým útokům Vandy Vydrové, zvítězit 25:20. Ve čtvrtém setu domácí hráčky pokračovaly v dobrém výkonu a vedly 20:14, jenže pak, jako by někdo mávnul kouzelným proutkem a dravost a nebojácnost v útoku někam zmizely. Přidala se nepozornost a náskok byl pryč a Plzeň mohla slavit první sobotní výhru, když zvládla koncovku 27:25.
   V druhém zápase začal Chodov lépe a koncovku prvního setu zvládl 25:23. Následně však opět propadl 19:25. Jako na houpačce si pak museli připadat trenéři obou týmů, když domácí získaly další set 25:17 a hned na to podlehly 19:25. V tiebreaku domácí trenér za stavu 3:6 vybíral již druhý timeout, aby za stavu 6:6 brala time Plzeň. Ta si opět získala náskok a domácí i díky zranění Vandy Vydrové nedokázaly na další trhák Plzně odpovědět.

V Chodově 12.12.2010                                                                       Zdeněk Malich BVC Chodov