BVC Chodov


Rozhovor nejen o nadcházejícím víkendu v ČP žákyň s trenérem týmu

pátek 9. 2. 2018 | komentářů | Autor: BVC Chodov

Naše žákyně dnes odjíždějí na předposlední vystoupení v rámci letošního ročníku Českého poháru. Pár hodin před odjezdem jsme trenéra týmu požádali o odpovědi na pár otázek....

 

V Kostelci nad Orlicí vás o víkendu čeká poslední možnost na postup do první osmičky letošního ČP žákyň. Dalším kolem 9.-11.3. bude totiž už přímo finále...

T: Ano, zatím nám postup mezi republikovou elitu vždy proklouznul mezi prsty. Jak z Liberce tak ze Svitav jsme si odvezli ponaučení, že pomyslnými otevřenými dveřmi se nesmí váhat projít.

 

Nyní tedy do třetice…. ?

T: Zdá se, že do turnaje jedeme v roli jednoho z favoritů skupiny. Holky dobře pracují na trénincích a k dispozici by měl být kompletní kádr hráček. V týmu navíc panuje velká herní pohoda po výborných výkonech v první lize kadetek a KP žákyň z minulých dvou víkendů. Na ten bychom rádi navázali. Pokud se budeme i v Kostelci prezentovat tímto způsobem, neotevírají se pro postup mezi elitu jen dveře, ale přímo vrata…

 

Turnaj druhé osmičky je vždy záludný a hodně zamotaný, stává se a může se stát všelicos. Co by pro Váš tým znamenalo setrvání v druhé výkonnostní skupině ?

T: Vůbec nic a paradoxně víc klidu do přípravy na vrcholnou akci sezóny.

Už jsem se několikrát sám přistihl při myšlence, že těsné nepostupy do první osmy hodnotíme vlastně možná chybně jako smolné. Třeba naopak právě díky tomu se akceleroval vývoj herního projevu družstva a možná díky tomu jsme prakticky krůček od plné zastupitelnosti v podstatě na všech postech. Můžeme tak konečně rozdělovat herní vytížení mezi více hráček. A to se bude v závěru sezóny setsakra hodit.

 

Co to znamená "plná zastupitelnost téměř na všech postech” ?

T: Zatím marně hledáme alternativu pro post nahrávačky a moc bychom ji potřebovali jak z hlediska zastupitelnosti v případě nemoci nebo výpomoci v jiném klubovém týmu, tak z hlediska tréninkové náplně a možnosti posunout celé družstvo dále.  Ukazuje se bohužel jako nereálné vyřešit trvale tuto záležitost ze zdrojů vlastního týmu. Naše herní filozofie znamená cílený nahrávačský trénink a potřebné technické i taktické schopnosti. Hráčky, které by přicházely v úvahu jsou navíc nezastupitelné ve svých rolích a nebo herní koncepci týmu. Mladší nahrávačky zatím bohužel neprokazují takovou výkonnost. V klubu se prostě problematice nahrávaček budeme muset do budoucna více věnovat.

 

Zpět k Českému poháru v Kostelci… jaký budete mít o víkendu program ?

T: Dnes odpoledne odjíždíme s hráčkami a realizačním týmem do místa turnaje, zítra ráno naše řady doplní ještě další fanoušci - rodiče. Holky čeká sedm náročných zápasů, které budete moci opět on-line sledovat na našem facebookovém profilu s postřehy a glosami našich komentátorů :-)

Program turnaje je náročný a nejsem si jistý, jestli budeme mít možnost užít si něco i mimo sportovní halu...

V neděli pozdě odpoledne dorazíme zpět do Chodova a doufejme, že s pocitem dobře odvedené práce.

 

 

Držte nám pěsti a zůstaňte s námi ! BVC - Chodov !

 


Rozpis zápasů BVC Chodov:

 • Sobota:
  • 9:00 Rychnov nad Kněžnou
  • 10:30 Ostrava
  • 14:00 Frýdek-Místek
  • 15:30 Hradec Králové
 • Neděle:
  • 8:30 Svitavy
  • 10:00 Znojmo
  • 11:30 Břeclav

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2023 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov