Chodov - Hlincovka

3:2 (-19,13,12,-25,12)

a

1:3 (25,-25,-19,-23)

Poslední kolo základní části první ligy kadetek jsme v neděli 4.2.2018 zakončili nádherným a podařeným vystoupením před domácím publikem.

Proti silnému soupeři z Hlincovky nastoupily naše holky, jak jinak než zakřiknutě, ale od druhého technického time-outu (8:16) se rozhodly neopakovat strašidelný scénář průběhu předchozích dvou utkání na jihu Čech.

Hodně jsme přitvrdili, zrychlili a hráli na hranici rizika, což se ukázalo jako správná cesta a tak jsme palubovku ve druhém a třetím dějství zcela ovládli a blízko bylo i ke čtvrté sadě. Bohužel jsme si ji v závěru nechali proklouznout mezi prsty.

Strašidelný vstup do tiebreaku (1:6) a otočka stran za stavu 3:8 nevypadala dobře. Podařilo se nám však soupeře dostat znovu pod tlak agresivním podáním a rychlou hrou a mohli tak oslavit vítězství (15:12).

Druhý zápas byl také vyrovnaný a hned na úvod jsme získali první sadu. Stejně šťastně jako my v první, však v závěru druhé otočil naopak soupeř její průběh a srovnal na 1:1. Poté už nám trochu začaly docházet síly, což se projevilo na našem zvolnění v útoku. I čtvrtý set přinesl hezký volejbal ale vytouženého tiebreaku jsme se přes velikou obětavost v obraně bohužel nedočkali.

Velice si cením vítězství a vyrovnané partie se soupeřem, jenž disponuje hráčkami, které prošly nebo jsou v širším resp. i užším kádru národního týmu ČR 2002.

Předváděli jsme již zcela řízeně a organizovaně pojetí hry, kterým bychom se chtěli jako tým prezentovat, na kterém bychom chtěli stavět a dále jej rozvíjet.

Těší mne fakt, že "stejný volejbal” jsme byli schopni produkovat i při změněné sestavě, kdy byly hráčky na bloku a "účku” rovnoměrně vytěžovány a v různých obměnách nastupovaly vždy na celý set.

Včera jsem byl na holky nesmírně pyšný a věřím, že jejich volejbal se musel líbit i při pohledu shora z balkónu. Je jen málo dní, jako včerejší neděle - výkon našich "prvoročních” žákyň byl opravdu neuvěřitelný. Začíná to do sebe konečně zapadat…. a to jsem rád….