Výsledkový servis a info z třetího kola ČP žákyň - Svitavy

středa 17. 1. 2018 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Minulý víkend odehrály žákyně první ze tří nadstavbových celonárodních kol Českého poháru ve Svitavách. Naše mladé hráčky obsadily optikou vývoje celého víkendu uspokojivé třetí místo v konkurenci osmi týmů druhé výkonnostní skupiny, ve které tím pádem zůstáváme i pro druhé kolo.

První konfrontace s moravskými týmy dopadla ale dobře, ikdyž jsme si na "východní" pojetí hry museli trochu zvykat a to hned v prvním zápase, kdy jsme ztratili jeden bod s Lanškrounem.

Chodov - Lanškroun 2:1 (-18,14,14)

Plzeň hrála velmi dobrý turnaj a v kompletní sestavě i s hráčkami, které pravidelně nastupují v extralize kadetek nás celkem kontrolovaně přehrála jak na podání tak tentokrát i v útoku. Velmi jsme jí ale pomohli svým špatným nekoncentrovaným výkonem v útoku a neskutečně obrovskými chybami na přihrávce.

Chodov - Plzeň 0:2 (-19,-17)

Další rána přišla nečekaně hned v dalším zápase s Příbramí. Se stejným družstvem jsme týden před turnajem odehráli dvě utkání první ligy kadetek a s přehledem vyhráli všech 6 setů a tak se zdálo, že zisk 3 bodů nás nemine. Opak byl pravdou a tie-breaková prohra obrovskou blamáží.

Chodov - Příbram 1:2 (12,-20,-12)

Překvapivě jsme pak v prvním setu výborným podáním a rychlou kombinační hrou zaskočili Olymp a snadno získali bod. Trend a tempo hry jsme ale nedokázali udržet a nakonec se z výhry 2:1 radoval soupeř.

Chodov - Olymp 1:2 (16,-20,-11)

První den jsme zakončili na nelichotivém předposledním sestupovém místě se čtyřmi body ze čtyř zápasů. Tým však v neděli prokázal obrovskou soudržnost a touhu po zvrácení tohoto sobotního zlého snu. Opět to byly i bílé dresy, které snad napomohly družstvu k otočení výkonu...

Time-out s domácím družstvem v úvodu utkání za stavu 4:8 se stal startovní pozicí pro neskutečnou jízdu nedělní svitavskou halou. Místní děvčata jsme postupně dotáhli a přejeli jak lokomotiva, v druhém setu jsme dokonce vedli 22:3.

Chodov - Svitavy 2:0 (21,8)

Na nepříjemné soupeře s taktikou odkudkoliv vracet do hry vše co se dá z Rychnova nad Kněžnou jsme také hledali chvilku recept, naše holky však vždy prokázaly kvalitu v pravou chvíli a držely utkání pod kontrolou.

Chodov - Rychnov/Kněžnou 2:0 (16,18)

Břeclav hrála v průběhu turnaje výborný pohledný volejbal a tak jsem měl před úvodním hvizdem nepříjemné pocity. V úvodu prvního setu jsme dokonce byli pod mírným tlakem, ale v našem nejlepším utkání víkendu jsme výborným podáním zcela eliminovali nejlepší útočnice soupeře a důraznou hrou v útoku a obětavostí při vybírání naštěstí brzy skóre dotáhli.

Chodov - Břeclav 2:0 (22,20)

Ani 9 bodů z druhého dne a celkových 13 z víkendu nakonec bohužel nestačilo k postupu do elitní skupiny, která jak se zdá, je pro nás letos zakletá. Jeden set (22:12 s Plzní) z minulého kola společně se zbytečnou bodovou ztrátou s Lanškrounem a dvoubodová ztráta s Příbramí pro nás znamenají obrovské lekce od "volejbalového pánaboha”. Já osobně věřím, že se z nich poučíme a tyto zkušenosti se nám budou hodit "zase v pravou chvíli”.

Díky všem rodičům za povzbuzování družstva v hale i ve velmi těžkých chvílích, a ostatním fanouškům za podporu při přímých přenosech na našich FCB stránkách.

Pro holky ode mne obrovská pochvala za to, jak se jim podařilo zvednout z mizérie a nakonec předváděly ve Svitavách nádherný volejbal. I to je obrovská pozitivní zkušenost pro všechny - i pro mne.

Další kolo hrajeme již za 3 týdny 10.-11.2.2018 v Rychnově nad Kněžnou jako jediný český zástupce mezi moravskými družstvy.