BVC Chodov pořádal 11.-12.11. první kolo ČP žákyň

úterý 14. 11. 2017 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Naše děvčata v těžké prověrce mezi nejlepšími osmi týmy z ČR obstála a nakonec uhájila příslušnost mezi elitní skupinou také pro příští kolo, které se bude konat 2.12.2017

Chodovská sportovní hala zažila opět po několika měsících nejkvalitnější žákovský volejbal, jaký lze momentálně v Čechách vidět. Roli favorita potvrdilo družstvo Dukly Liberec, které jako jediné prošlo víkendem bez prohry. Velice dobře si vedl tým Karlových Varů, který odehrál turnaj v dobré formě a nebyl daleko od vítězství v kole. Překvapením z opačného konce tabulky je pak bezesporu nečekaný sestup Olympu Praha "B”

Herní forma našeho mladého týmu v průběhu sezóny přirozeně kolísá a první kolo ČP nás zastihlo mimo horní úvrať výkonnostní sinusoidy. V kombinaci se sobotním zraněním Anet, které snad nebude mít vážné následky, jsme nakonec rádi, že si první osmičku zahrajeme i ve druhém kole za tři týdny.

Prosincové zápolení dá již odpověď také na otázku, do jaké výkonnostní skupiny budeme následně zařazeni po sloučení české a moravské základní části dlouhodobé soutěže.

Ale zpět k víkendu z pohledu BVC...

Vstoupili jsme do turnaje velmi dobře a v úvodu zaskočili ambiciózní Kralupy lehce získaným setem, což se nám v začátku druhé sady vymstilo ztrátou koncentrace a soupeř ji získal pro sebe. Zkrácenou rozhodující hru jsme si pohlídali a mohli slavit první vítězství nad soupeřem, u kterého jsme zisk 2 bodů v náš prospěch spíše nečekali.

Chodov - Kralupy 2:1 (11,-24,10)

Hlincovka, nám ale ve druhém zápase ukázala, jak chutná hořkost porážky, ikdyž jsme jí ve druhém setu byli vyrovnanějším soupeřem.

Chodov - Hlincovka 0:2 (-11,-12)

S Loko Plzeň jsme opět urvali poměrně hladce první set. Ve třetí třetině druhého, který jsme měli dlouhou dobu pod kontrolou a tři body visely ve vzduchu, ovšem nastoupily 2 další plzeňské hráčky, které do té doby bojovaly v paralelně hraném utkání se svými staršími kolegyněmi v extralize kadetek, a set se plzeňčkám za jejich pomoci podařilo otočit ve svůj prospěch. V tie-breaku se navíc zranila Anet a za prohru jsme připisovali jeden cenný bod.

Chodov - Loko Plzeň 1:2 (16,-23,12)

Nejvíce mne z víkendu mrzela prohra s Olympem "B” z posledního sobotního zápasu 0:2. Ačkoliv jsme pokaždé vedli 16:10, nedokázali jsme slibný náskok ani v jednom případě udržet až do konce.

Chodov - Olymp Praha 0:2 (-23,-21)

Nedělní ráno přineslo klíčový zápas pro náš tým, kdy se opakoval souboj o bytí či nebytí s VK Č.Budějovice. Ten jsme naštěstí opět zvládli, ikdyž znovu jen 2 bodovým vítězstvím za výhru 2:1 (22,-14,11).

Souboj s tradičním rivalem z K.Varů vyzněl tentokrát pro jasně lépe hrající hostující družstvo, naopak nám se nedařilo vůbec nic.

Chodov - K.Vary 0:2 (-13-16)

Liberec a prohra 7:25 v prvním dějství jakoby znovu "nakopla” holky k lepšímu výkonu, shodily zbytečnou obavu o výsledek a liberecké jsme od počátku druhého setu trápili výrazně zrychlenou tvrdou hrou na hranici rizika. Těsná, ale důstojná prohra o dva body v koncovce uzavřela naše víkendové působení na domácí palubovce.

Chodov - Liberec 0:2 (-7,-23)

Z pohledu trenéra mohu být spokojen jen s vystoupeními družstva v prvním a posledním setu víkendu a s tím, jak se družstvu daří ve zkrácených hrách.

Zranění Anet je nepříjemné vzhledem k tomu, že momentálně nemáme k dispozici adekvátní náhradu na tomto postu, ikdyž dodatečně povolaná Míša v kombinaci s Háňou předvedli výborné výkony odpovídající jejich možnostem. Míša výborně odehrála zadní rotace, Háňa více pomáhala družstvu vpředu.

Tým skvěle držela v těžkých chvílích Ráďa jejíž jistota na přihrávce a vybírání je prostě skvělá a byl jsem tentokrát spokojený i s koncentrací a nasazením Kačky Z. ve chvílích, kdy se dostala na palubovku.

Větší prostor než doposud dostala i Matej a těším se moc na okamžik, kdy svou razanci, sílu a volejbalové umění si nebude nechávat převážně jen na rozcvičení a tréninky… :-)

Výkon zbývajících hráček zde nebudu hodnotit, ale rozebereme jej určitě indviduálně na trénincích. Převažují však pozitivní věci…. ale máme i na čem pracovat….

Děkuji všem za podporu týmu a pomoc s organizací a zjištěním turnaje.