II.Liga Ženy 04.12.2010

pondělí 6. 12. 2010 | komentářů

4.12.2010 17.a 18.kolo 2.ligy žen: BVC Chodov – TJ Spartak Ústí nad Labem 3:0 (22, 13, 24) a 3:1 (18, -18, 20, 22)
   Ženám BVC Chodov se podařilo doma dvakrát porazit Ústí a díky těmto vítězstvím si udrželo vynikající třetí místo v tabulce. Po půlce soutěže se drží dva body za vedoucími Dobřichovicemi a bod za Libercem. „Zatím se nám stoprocentně daří v domácích zápasech a z venku vozíme vždy alespoň jedno vítězství, mimo prvních zápasů v Dobřichovicích“ hodnotí trenér Jiří Tureček první polovinu soutěže a věří, že se tým, bude-li pracovat dál, alespoň jako doposud, bude pohybovat ve vrchní polovině tabulky a může zaútočit i na její čelo.
   V prvním sobotním utkání se chodovským ženám příliš nevydařil vstup do setu a sestava: sestry Pecháčkovy, Kučková, Zahrádková, Brezinová, Krausová s liberem Bláhovou prohrávala již 11:16, v tomto okamžiku, jako by Chodov zařadil vyšší rychlostní stupeň a v útoku se rozehrály skvěle sestry Pecháčkovy, které zásobovala přesnými nahrávkami Krausová. Koncovka setu byla již v režii domácích. Druhý set soupeřkám nedaly šanci se nadechnout a set rozhodly jasně 25:13.
   Do dalšího setu poslal trenér dvě nové hráčky, na postu blokařky vystřídala Borková Zahrádkovou
a univerzálku K.Pecháčkovou nahradila Radová. Tato střídání však dostala soupeřky do hry, vypracovaly si vedení 16:10 a vedly ještě 20:16, Chodov však srovnal na 20:20 a v dramatické koncovce, za ovací fanoušků, dotáhl set a tím i první zápas do vítězného konce.
   V úvodu druhého zápasu Chodov v sestavě: Borková, Kučková, Brezinová, Radová, Krausová, A.Pecháčková s liberem Bláhovou, vstoupil poměrně dobře, sice prohrával 6:8, ale v druhém technickém timeoutu již vedl 16:13. Set pak kontrolovaly domácí hráčky až do samého závěru a vyhrály jej 25:18. Velkou spoustu nevynucených chyb, nezastavily v druhém setu ani dva vybrané timeouty. Za stavu 15:21 se na hřišti znovu objevila K.Pecháčková, která nahradila trápící se Radovou a svojí ligovou premiéru zažila věkem teprve kadetka Vodenková, jež nahradila A.Pecháčkovou. Set se již domácím získat nepodařilo, ale právě střídající Vodenková pomohla výborným servisem týmu k zisku třetího setu, kdy za nepříznivého stavu 18:19 přišla na servis a několika přímými body zajistila setbol, ten první se dát nepodařilo, ovšem ten druhý již ano. 25:20.
   Rozjetý Chodov pokračoval ve výborném výkonu i na začátku čtvrtého setu, vedl již 11:2, jenže pak soupeřky přitlačily na servisu a bylo to rázem 11:9, za stavu 20:17 se do hry vrátila odpočatá A.Pecháčková a pomohla týmu dotáhnout i druhý zápas do vítězného konce. „Mám radost, že se nám podařilo vyhrát obě utkání a jsem rád, že se i přes počáteční nervozitu povedl debut Šárky Vodenkové.“ radoval se po utkání trenér domácích. Chodov čekají v letošním roce ještě dva soupeři 11.prosince doma vedoucí Dobřichovice a týden na to jedou chodovské ženy do Chomutova. „Chtěly bychom doma proti Dobřichovicím alespoň jednou vyhrát.“ říká Monika Kučková a doplňuje „Nebude to ale vůbec jednoduché, mají výbornou nahrávačku a je to velice silný tým.“
   A příští víkend v Chodově to bude malý svátek volejbalu, protože do Chodova přijede kromě Dobřichovic ještě Plzeň, která vede 1.ligu kadetek ,a i chodovské kadetky se chtějí nad lídrem soutěže pokusit zvítězit. Kadetky začínají své zápasy v 9.00 a 13.00 hodin. Ženy BVC pak v 11.00 a 15.00.