BVC Chodov


Tradiční předsezónní soustředění kadetek a juniorek v novém stylu

úterý 29. 8. 2017 | komentářů | Autor: JK

Dá se tak nazvat letošní příprava na Perninku ? A  jak se lišila dosavadní soustředění od toho letošního ?  

Vyzpovídali jsme především Jiřího Turečka - prezidenta BVC a zároveň člena všech ligových realizačních týmů BVC Chodov.  

 

Zkusili jsme letos něco nového - zapojili jsme do jednotlivých tréninkovýh jednotek více trenérů, družstvo jsme rozdělili na menší skupiny a jednotlivým hráčkám jsme se věnovali dost individuálně. Změna to byla oproti minulým soutředěním velká. Jestli byla i užitečná, to ukážou až výsledky a výkony v sezoně

 

Jako nezávislého pozorovatele mne upoutal prakticky okamžitě a přirozeně vybudovaný respekt hráček právě k novým trenérům.  V čem zaujali družstvo a co bylo na jejich práci (přístupu) nejzajímavější pro Tebe ?

Zdá se mi, že jsme se u obou nových trenérů trefili. Jak Jakub Hronský, tak Martina Suchanová jsou odborníci a rozumí tomu, co dělají. A já myslím, že tohle hráčky vždycky poznají. Navíc mají oba dar komunikovat, o to je to snazší. Pro mě je navíc důležité, že se mohu spolehnout na to, že dělají přesně to, na čem se domluvíme. Zatím je ta spolupráce fajn

 

Holky soustředění odpracovaly ve velké týmové pohodě. Potkala Vás i letos nějaká zajímavá příhoda jako nezapomenutelný pád telefonující hráčky do vypuštěného zahradního bazénu nebo v vdechnutý ventilek od overballu? Co osvěžilo a zpříjemnilo běžnou každodenní tréninkovou rutinu ?

To, co popisuješ jsou opravdu legendární věci, nic takového nás letos naštěstí nepotkalo. Hráčky mají zážitků určitě spoustu, ale my trenéři jim do ,,šatny,, moc nezasahujeme, takže se k nám pikantní příběhy moc nedostanou. Ale hráčky letošní soustředění odpracovaly opravdu dobře, takže atmosféra byla uvolněná a pohodová. 

 

Oproti předchozím sezónám se profiluje nový kadetský tým, mění se role hráček v družstvu, částečně i jejich typologie...co se v tomto směru děje uvnitř mysli trenérů ?

To je otázka na tělo. Oproti loňskému roku jsme v očích všech oslabili. Máme pryč nejlepší smečařku a blokařku, která dělala dost bodů v obraně i v útoku. Hlavní trenér družstva dokonce koketoval s tím, že před letošní sezonou to družstvo někomu předá. Přišlo by mu ale hloupé, že odchází ve chvíli, kdy už nebudeme tak nahoře, jako loni. To byl důvod , proč do toho ještě na dlaší rok šel se slovy: " Já tomu družstvu fakt věřím!” Celé léto jsme makali a chceme být zase pro všechny soupeře nepříjemní. Ale vyhlašovat tady útok na nějaké konkrétní umístění nebudu. Musíme pracovat do omrzení a věřit ve vlastní schopnosti. Které to družstvo má! Pak to půjde a nebojíme se toho.Opustíme nyní Pernink a další otázkou si odskočíme do Litvínova, kde si hráčky minulou středu mohly vyzkoušet po prázdninové pauze  chuť "ostrého” utkání.

Co měsíc před začátkem sezóny přinesl test s druholigovým celkem žen ?

Předně to byla první příprava, šlo hlavně o to si poprvé zahrát v dresu a na ostro. Hru zatím hodnotit nechci. Formu musíme ladit na později, teď v srpnu moc nezáleží na tom, jak to vypadá. Takže nechci dělat závěry. Stejně nakonec ukáže až soutěž.

 

Děkuji za krátký rozhovor k tématu soustředění a přeji jak juniorskému ligovému družstvu tak extraligovým kadetkám úspěšný vstup do sezóny, která se kvapem blíží !

 

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov