BVC Chodov


S přípravou dorosteneckých týmu pomůže Jakub Hronský!

pátek 28. 7. 2017 | komentářů | Autor: redakce

Jakub Hronský je rodákem z Bratislavy, kde také ve VKP Bratislava hrál a posléze začal svou trenérskou kariéru. Od roku 2012 působil jako asistent u družstva slovenské ženské extraligy VIVUS Bratislava.

Poté na stejné pozici působil v klubu VTC Pezinok, kde během tří sezon získal 2 bronzové medaile v nejvyšší ženské soutěži. Od roku 2016 působí v Dánsku, v klubu Boldklubben Marienlyst, kde působí jako asistent australského hlavního trenéra. Nyní bude několik měsíců působit jako asistent trenéra Štěpána Javůrka u družstva extraligových kadetek BVC Chodov.

 

Jak se trenér, který působí v Dánsku, ocitne v Chodově?

Překvapivě úplně lehce. Pomohl mi k tomu trenérský seminář v Brně před pár lety, kde jsem poznal Štěpána Javůrka a protože moje srdce patří volejbalu, tak jsem si chtěl zkusit volejbalovou praxi tam, kde pracují srdcem a dobře. Potom už bylo jednoduché se zkontaktovat, protože jsme se Štěpánem kamarádi.

 

Jsi trenér, který volejbal hodně prožívá a o Slovácích se občas říká, že jsou horké hlavy. Můžou se chodovské hráčky těšit na emoce?

Určitě ano. Já jsem byl od malička srdcař! O co jsem se nepobil, to jsem neměl.

 

Jak dlouho budeš v Chodově působit a co bys chtěl do klubu přinést?

Budu v Chodově působit celkem 3 měsíce. A co můžu klubu přinést? Možná jiný pohled, jiné metody trénování, práci jak na technice, tak taktice. V každém klubu, ve kterém jsem působil, jsem si vždy přisvojil nahrávačky, vždy jsem tlačil klub do individuálních tréninků tohoto postu. Často pracuji i s libery, takže asi hlavně zaměřím pozornost na tyto posty.

 

Při práci nahrávačkami budeš spolupracovat s Kateřinou Kudrlovou, která je momentálně s českým reprezentačním výběrem U16 na Mistrovství Evropy. Jak se na to těšíš?

Jako na každou volejbalovou práci. Už se na to moc těším. A pevně věřím, že spolupráce bude dobrá a že to se mnou Katka zvládne. Nahrávačky to mají se mnou občas těžké.

 

V Čechách není úplně běžné najímat si trenéry pouze na letní přípravu. Myslíš, že i tohle je cesta budoucnosti? Že to uvidíme častěji?

Nemyslím si, že to je cesta. Předci jen obraz družstva se tvoří celu sezonu a plody práce se ukáží až v závěru. 3 měsíce není moc času.

 

Máš plány stihnout v okolí Chodova také něco jiného, než jen volejbal? Někam se podívat, sportovat a podobně?

Určitě plánuji prohlídku Chodova a návštěvu Karlových Varů. Pevně věřím, že bude i nějaký klubový teambuilding. A samozřejmě plánuji sportovat. Najít si nějaké dobré fitko. A vytipovat si pěknou kavárnu v Chodově.

 

Tak s tou kavárnou Ti držíme palce !! Děkujeme za rozhovor!!

 

Hlavní trenér kadetek BVC Chodov Š. Javůrek:

Jakubovo několikaměsíční působení u nás vítám. Chceme se udržet v absolutní špičce, takže na přípravu klademe ještě větší důraz, než v předchozích letech. Prakticky celé léto trénujeme rozděleni na několik skupin, od srpna nás čeká ještě náročnější program, abychom mohli pracovat s hráči individuálně, bude tým rozdělen na tří až čtyřčlenné skupiny, to znamená každý den více jak pět hodin práce pro realizační tým. Proto se nám teď každé trenérské ,,ruce,, budou hodit. Jakub je navíc kvalitní trenér, kterému věřím, takže si myslím, že nám hodně pomůže. V kombinaci s Davidem Paloušem, Jirkou Turečkem a Martinou Suchanovou vytvoříme dobrý trenérský tým a družstvo připravíme na náročnou sezonu.


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov