BVC Chodov


Chodovské mladší žákyně přivezly zlaté medaile z KP6 Plzeňského kraje

pondělí 20. 3. 2017 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Včera 19.3.2017 jsme se účastnili posledního kola dlouhodobé soutěže krajského přeboru mladších žákyň 2017 Plzeňského kraje.

BVC Chodov prošel nedělními zápasy bez zaváhání. Věděli jsme, že k celkovému vítězství stačí díky našemu náskoku v tabulce uhrát jediný set, což se naplnilo hned v úvodním utkání s Klatovy.


Získali jsme tak komfort a možnost si v zápasovém rytmu odzkoušet útočné kombinace, které jsme začali trénovat teprve v minulých týdnech. A hráčky měly v tomto směru stanoveny jasné pokyny a taktiku do hry.

Očima laika, ale i odborníka, který o této situaci netušil, se mohlo zdát, že náš tým nepracuje tak koordinovaně a koncentrovaně jako vždy a průběh setů tomu mohl i zdánlivě napovídat, ikdyž nebylo nikdy pochyb, že máme vývoj utkání naprosto pod kontrolou...

Jako trenér jsem proto velice spokojen za tento odehraný turnaj, kdy jsme nemuseli příliš myslet na obranu a mohli se více soustředit jen na plnění úkolů v útoku….

Je potřeba brát v potaz také to, že jsme záměrně nevyužili naplno svůj potenciál na podání a jistotu útoku elitních smečařek z vysoké náhry. Vyzkoušeli jsme si různé hráčky na různých pozicích, změnu na nahrávce - dokonce i dvojitou během jednoho setu….

 

Výborný turnaj odehrála Ráďa, jsem spokojený hlavně s útokem a vybíráním, dodržováním taktických pokynů v obraně. Hodně dobře i na podání…..

Kačíz roste zápas od zápasu, líbí se mi velký přehled v útoku a podání. Útok z handy z doskoku… dobrý…. :-)

Velká Kačka znovu zapisuje do svého tréninkového deníku další odehraný turnaj a její posun směrem vzhůru je jasně patrný. Pokud to sedne, vypadá to hodně dobře…. stabilita výkonu je jen otázkou odehraných zápasů. Výborná při vybírání….

Mišule za poslední dva měsíce obrovským způsobem herně povyskočila a nyní předvádí stabilní výkony v obraně, na útoku a i na podání. Zkoušeli jsme jak blok tak účko. Těžiště naší hry se včera posouvalo hodně do středu sítě a mě dělala radost její obrovská razance v rychlých kombinacích. Několik bodových bloků je super….. 

Spolu s Anet tak vytvořily účinné útočné duo. Anet během včerejška vystřihla několik předpisově načasovaných a naskočených "jedniček” (paráda….) a doplnila tím svoji standardně kvalitní činnost v poli a na podání….

Kája jako jediná včera vyzkoušela všechny role na hřišti od smeče, bloku a diagonální hráčky až po nahrávačku. Ve všech se předvedla, jako skvělá univerzálně použitelná a komplexní hráčka, v podstatě se dá říci, že na co včera sahla, to vyšlo.

Obě smečařky Jířa i Baru, věděly, že má nahrávačka úkol to do nich nekompromisně pálit ze všech možných pozic. Přestože nám občas selhalo načasování, obě předvedly skvělý výkon a zvládly to na jedničku, což dokazují pohledně zakončené rychlé kombinace. Přitom přechod z přihrávky do střelby, je velice koordinačně těžká a komplikovaná záležitost.

Mám z toho dobrý pocit.

Ten je stupňovaný ještě s vědomím toho, jak by se zřejmě "urvaly” při vysoké nahrávce, kterou jsme včera záměrně používali jen zřídka a jak by to vypadalo, kdybych jim dovolil odbrzdit ruční brzdu na podání…..  

 

Veve kromě rychlé hry jak do kůlů tak středem a zrychlení útoku z doskoku dostávala ještě úkoly na bázi jednotlivých rozeher tak, abychom si vyzkoušeli co nejvíce možných kombinací.

Skvělým vysvědčením je pro ni tak fakt, že po včerejšku nemáme v týmu hráčku, která by si "nevystřihla” nějakou rychlou parádičku zakončenou bodem.

To, jak se naučila odmaskovat náhru na handu, je neuvěřitelné.

 

Pozitivní hodnocení všech hráček - samozřejmě….

Mám v notesu i spoustu poznámek k zaměření tréninků v následujícím období - samozřejmě...

Znovu nás do Plzně přijel podpořit fanklub složený z rodičů hráček a to je určitě pro holky, které tvrdě trénují, také velice pozitivní a důležité.

Doprovod jsme už definitivně rozšířili i o dva komentátory a kameramany v jedné osobě, kteří mají na starosti zabezpečení přímých přenosů ze zápasů a tentokrát jsme s sebou měli i klubovou fotografku.

Rosteme, rozvíjíme se a profesionalizujeme :-)

 

Konečnou pozitivní náladu ještě podpořilo milé a nečekané překvapení připravené ze strany Plzeňského krajského volejbalového svazu, který pro naše děvčata připravil sadu zlatých medailí a diplom za celkové první místo, ač jsme vlastně v sousedním kraji hráli mimo soutěžní pořadí. Medailový ceremoniál si holky po zásluze užily a takovou poctu si jistě za své výkony v ročníku zaslouží…


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov