BVC Chodov


Bilancování na hraně posledního letošního kola Extraligy kadetek

pondělí 20. 2. 2017 | komentářů | Autor: Jiří Kudrle

Následující víkend čeká kadetky BVC Chodov před domácím publikem poslední kolo nejvyšší republikové soutěže 2016/2017.

Ať dopadne měření sil ve dvojutkání se Šternberkem jakkoliv, naše družstvo již nemůže nikdo ze soupeřů posunout v celkovém pořadí tabulky ani směrem dolů ani vzhůru. Tedy ideální načasování jak vyzpovídat trenéra týmu Štěpána Javůrka.

 

Štěpáne, jak z Tvého pohledu hodnotíš vystoupení a výkony družstva v letošní sezóně?

S výsledky družstva jsem spokojen. Náš cíl byl v letošní extraligové sezoně postoupit do skupiny o 1.-6.místo, to se povedlo. K výkonům bych řekl, že odpovídají tomu, na co tento tým v letošní sezoně má.

Marná sláva, nemá cenu si stěžovat a kritizovat výkony družstva, protože za ty jsem absolutně odpovědný já jako trenér.

Samozřejmě že v koutku duše si často říkám, že jsme mohli některé zápasy odehrát lépe, že jsme mohli zdramatizovat souboj o první čtyřku a podobně. Ale když se na to podívám reálným pohledem, tak musím uznat, že všechna družstva před námi - Brno, Štemberk , Olymp Praha i Plzeň - jsou v letošní sezoně prostě lepší než my.

 

V čem by mohl současný tým být silnější, jaká je jeho momentální největší deviza a naopak slabina?

Silnější by mohl být a věřím, že v příští sezoně i bude. Především v tom, že by měl hrát mnohem rychleji do všech kůlů. Jasné hlavní motto naší letní přípravy...

Dále potřebujeme stabilizovat útok ze zóny 5, takzvaný "pipe” a stále nás trápí blokování.

Dlouhodobě se naopak můžeme spolehnout na poměrně stabilní přihrávku, dispozici pro útok našich smečařek, blokařek i univerzálky a vysokou kvalitu na postu nahrávačky.

 

Jaké nové cenné zkušenosti přinesl letošní rok pro družstvo a celý realizační tým, na čem můžeme dále stavět a z čeho je potřeba se v poučit abychom mohli i v budoucnu pomýšlet na tyto či dokonce ještě vyšší úspěchy i v dalších letech?

Zkušeností přinesl letošní ročník mnoho. Pořád se všichni učíme. Asi ani není na škodu občas si prožít nějakou krizi nebo výpadek, pokud se z toho ovšem poučíme. Já myslím, že v tomto mám chytré a vnímavé družstvo. Ten vývoj jde ale samozřejmě postupně...

Některé chyby, především ty charakterové, se opakují. Ale vidím, že na sobě všichni i v tomto ohledu pracují a to je nejdůležitější.

 

Nyní jedna z nepříjemných otázek: Jak přemýšlíte ve vedení klubu nad dlouhodobější strategií doplnění družstva, tak, aby se Chodov z extraligové mapy za několik let nevytratil. Přeci jen - hráčky, které pro BVC extraligu před dvěma lety vybojovaly, vloni udržely a letos posunuly celkový výsledek sezóny zase o kus výš, se chtě nechtě budou brzy posouvat do vyšších věkových kategorií.

Trochu bych upřesnil to, co bylo vyřčeno v otázce. Hráčky, které pro Chodov extraligu vybojovaly, jsou již věkem juniorky. V současnosti hrají extraligu úspěšné žákyně z loňské sezony, tedy druhá generace. No a ta třetí, současné mladší žákyně, je příslibem, že v nejbližších třech až čtyřech letech bychom měli extraligu uhájit. Nicméně samozřejmě přemýšlíme do budoucnosti a mohu prozradit, že BVC Chodov čeká v tomto směru přelomové období, řekl bych další milník našeho klubu.

My ve vedení klubu nyní intenzivně pracujeme na tom, abychom mládežnickou složku klubu zprofesionalizovali. Tedy abychom měli u mládeže minimálně dva zcela profesionální trenéry.

 

Skeptik by řekl, že se taková věc v prostředí volejbalového sportu a s prominutím zatím "malého klubu" snadno řekne, ale těžko realizuje. Obrat "pracujeme na tom" zní navíc velmi obecně a neurčitě.... Můžete tedy prozradit a konkretizovat vizi jakým způsobem a na jakém základě jste se odhodlali k takto ambicióznímu, jak jsi nazval, "přelomovému" kroku ? Na co se vlastně můžeme těšit ?

Chceme-li být dlouhodobě úspěšní, musíme věnovat maximální úsilí především těm nejmenším kategoriím. Mít v minivolejbalu kvalitní projekt a více jak 100 dětí. To stojí dost peněz a také obrovské množství práce. Pokud chceme kvalitu, musí tuto práci dělat profesionál, tedy člověk, který se nevěnuje ničemu jinému a který bude za tuto činnost dostatečně finančně ohodnocen.  

Vedení klubu nyní proto vyvíjí maximální úsilí v jednání se všemi možnými současnými i potencionálními partnery o podpoře tohoto projektu. Zcela hmatatelným výsledkem našich jednání je fakt, že od září bude mít náš klub zajištěno plné financování prvního zcela profesionálního trenéra. Druhá věc je, že sehnat člověka na tuto práci není v ČR vůbec snadné a tak mohu paradoxně říci, že financování projektu se nakonec jeví jako méně složité než vlastní personální obsazení.

Nyní už můžeme a také investujeme, především díky našim partnerům, do projektu minivolejbalu spoustu prostředků. Na toto nové pojetí v manžerském řízení a finančním zabezpečení klubu logicky budou navazovat i určité organizační změny ve vedení BVC Chodov, které také proběhnou v nejbližší době.

 

Všimli jsme si regionální kampaně náboru dívek prvních až šestých tříd základních škol. Co by mohlo a mělo být hlavním lákadlem pro takto mladé hráčky a jakou perspektivu pro jejich ratolesti vlastně nabízí klub jejich rodičům ?  

To, co momentálně běží v lokálních novinách a na internetu, nepovažuji za náborovou kampaň. Nábor se nedá dělat v novinách, ale pouze osobně. Dojít do škol, školek, organizovat pro děti turnaje, soutěže, osobně je oslovit, ať si jdou volejbal zkusit. Tomu říkám nábor. A tento nábor spustíme právě až se startem nového školního roku. Věřím, že budeme úspěšní.

 

Pojďme ještě zpět k tématu vrcholu letošní sezóny, který se kvapem blíží….

Jaké sportovní cíle v krátkém horizontu tým extraligových kadetek a vlastně i celý klub ještě drží v pozornosti a tréninkovém nasazení?

Kadetky zakončí letošní extraligovou sezonu na 5.místě. To považuji za úspěch. Dokonce bych řekl, že v našich podmínkách za mimořádný a zavazující úspěch. Někteří lidé okolo klubu už naše výsledky berou trochu automaticky - jako samozřejmost. Já ne. Hrozně si toho, že máme mimořádně úspěšnou již čtvrtou sezonu po sobě, vážím.

Vrcholem letošní sezóny pro celý klub pak bude především vyvrcholení Mistrovství České republiky mladších žákyň. Tato akce má nyní prioritu, celé družstvo se na vrchol své dvouleté práce připravuje.

 

Na to již téměř kontinuálně po krátké přestávce naváže už letní příprava na novou sezónu. Co chystáte na tým a s jakým kadetským kádrem do ní budete vstupovat ?

Teď jsi mě vyděsil !!! Já hlavně myslím na volno, odpočinek a klid. Ale vážně - novou sezonu máme samozřejmě připravenou, kádr je, až na jednu blokařku, kterou ještě potřebujeme, kompletní. Zůstávají u nás jak reprezentantky, tak všechny stávající opory, které v chodovském dresu již působí. Kádr tak bude totožný jako v letošní sezóně, doplněný o některé naše mladé naděje.  

 

Přejeme hodně štěstí a úspěchů všem členům a celému týmu BVC !


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov