BVC Chodov


Kateřina Kudrlová - zástupce BVC Chodov v reprezentaci ČR

pátek 13. 1. 2017 | komentářů | Autor: redakce

V prosinci se v Brně uskutečnila kvalifikace o postup na Mistrovství Evropy hráček ročníku 2002. Náš klub měl v družstvu dvojnásobné zastoupení. S nahravačkou BVC Chodov a kapitánkou české reprezentace Kateřinou Kudrlovou jsme si povídali nejen o reprezentaci...

Káťo, máš za sebou úspěšné vystoupení v dresu národního teamu? Kam ve své kariéře řadíš postup na Mistrovství Evropy?

Ano, je to obrovská zkušenost a hrozně si jí cením. Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí našeho skvělého týmu. Ve své kariéře to samozřejmě řadím na nejvyšší pozici.

 

Kdy jsi poprvé začala přemýšlet o tom, že by ses mohla do národního teamu dostat?

Nijak jsem o tom nepřemýšlela, prostě jsem dělala to, co miluji na maximum. Samozřejmě když jsem byla menší, tak v barevném minivolejbale na republikových soutěží byly mou inspirací reprezentantky, které mi podepisovaly fotky. Ale to asi pro další stovky dětí. Potom mě vybrali a hrozně mě to baví a jsem velmi ráda, že tam jsem a že tam můžu trénovat s partou skvělých holek.

 

V reprezentaci jsi zároveň kapitánkou družstva. Věříš si tedy, že budeš v závěrečné nominaci na červencové Mistrovství Evropy v Bulharsku?

To, že jsem kapitánkou, ještě samo o sobě neznamená nominaci do Bulharska. Evropa je jeden z mých velkých snů a budu dělat vše proto, abych si tento sen splnila a měla možnost pomoct našemu týmu k co nejlepšímu výsledku.

 

Jak se Ti ,,přepíná,, z reprezentace zpět do klubu? A jak odlišná je práce v klubu oproti reprezentaci?

Snažím se s tím poprat, většinou je po pár trénincích zase vše v pořádku. Rozdílů je hodně: například jiné balóny, jiné spoluhráčky a jinak rychlá hra nebo jiné systémy hry. Na rozdíl od klubu, kde trénujeme více techniku, v reprezentaci trénujeme spíš dohrávky určitých herních situací a kombinací. A právě v tom je největší rozdíl, protože v reprezentaci po nás chtějí rychlejší a pestřejší hru, než hrajeme ve svých klubech. Také máme na kempech víc času na regeneraci a kondici.

 

Po postupu s reprezentací tě čeká vrchol klubové sezóny. S jakými cíli do nadstavby extraligy vstupuješ?

Mým cílem jsou samozřejmě co nejlepší nahrávky, aby se z nich holkám co nejlépe bodovalo Když už jsme se poprvé v historii klubu dostali do nadstavby, určitě by bylo fajn zabojovat o Final four a potrápit ostatní soupeře.

 

 

Budeš i v příští sezóně bojovat v dresu BVC Chodov? A cítíš příští sezónu šanci na výrazný klubový úspěch?

Samozřejmě, ráda bych a doufám, že se mnou počítá i trenér Jdu do ní s velkým očekáváním, třeba zopakovat stejné nebo lepší umístění v extralize, jako před rokem v Českém poháru. Jsme skvělý tým - máme nejlepší útočnice Bici a Natku a velmi tvrdě útočící univerzálku Lucku. Také máme skvělé libero Kačku a super blokařku Anet, se kterou se sehráváme i v reprezentaci. Navíc se těším na nové mladší spoluhráčky, se kterýma tenhle rok hraju pohár žákyň a které v příští sezoně posílí náš extraligový tým.

 

A když jsme u těch mladších spoluhráček, v posledním kole extraligy kadetek

Tě střídala na nahrávce mladší sestra Veronika. Jaký to pro tebe byl pocit? A jak vnímáš kariéru své sestry?

Byla jsem velmi ráda a byla jsem pyšná. My spolu máme skvělý vztah a já jí moc přeju takové úspěchy a ještě větší, než jakých jsem zatím dosáhla já. Veronika je skvělá a má krásné prsty i nahrávky, takže má našlápnuto na super kariéru.


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov