BVC Chodov


Netradiční rozhovor, aneb hráč zpovídá trenéra

čtvrtek 21. 7. 2016 | komentářů | Autor: Patricie Rozsypalová

Dnes Vám přinášíme milé letní povídání nahravačky ženského družstva Patricie Rozsypalové s trenérem Štěpánem Javůrkem. Vzhledem k dlouhým společným rokům v jednom teamu je to rozhovor otevřený a neformální.

 

Štěpo, tak jak hodnotíš z pozice trenéra sezónu 2015/2016?

Já myslím, že to docela ušlo. Jsem spokojen. Mrzí mě, že jsme nakonec nedotáhli postup do extraligy juniorek, ale kadetky i žákyně uspěly, takže sezonu beru.

 

I nás mrzí, že jsme nepostoupily, ale i přesto si myslím, že úspěchy byly, jak u kadetek, tak u žákyň. No a jaké máš plány a cíle do další sezóny?

Tak cíle si nevybírám, ty dostávám od vedení klubu. Jsou následující: dobře zvládnout sezonu žen a vylepšit umístění kadetek z minulé sezony. Myslím, že to, jestli zvládnu cíle naplnit dost záleží na Vás.

 

To máš pravdu, doufám, že nezklameme. Sami si klademe cíl se umístit dobře, jak kadetky, tak ženy. Jak hodnotíš náš přístup k tréninkům a zápasům obecně?

Fakt to chceš slyšet? Já myslím, že ty už mě a znáš a víš, jaké mám nároky a představy. Jak dlouho už spolu vlastně my dva spolupracujeme?

 

Ani nevím, jestli to chci slyšet. Heleď řekla bych, že přibližně 6 let, možná už se blížíme k sedmému roku.

Tak vidíš. Je to neuvěřitelný, jak se mně vy všechny měníte před očima. Když si u mě začínala, tak si byla dítě a dneska už seš dospělá ženská, která má chlapa. Se kterým jsem Tě mimochodem seznámil já. Takže můžu říct, že jsem se na Tobě opravdu podepsal. No a tím se dostávám k té tvé otázce. Ne vždycky je to s Vaším přístupem dle mojich představ, spolu jsme se taky něco nabojovali. Ale když se pak podívám na to, co společně prožívíme komplexně. Musím to brát jednoznačně pozitivně. Jsem s Vaším družstvem rád a ta práce mě baví.

 

I ty se nám měníš před očima. Ale to je jiná pohádka. To máš pravdu a jsem ti za to vděčná. Myslím si, že i my jsme se na tobě podepsaly. Né každý náš přístup byl dobrý, to vím i z mého pohledu. Jsme rádi, že tě to s námi baví, nás s tebou taky. Tvé každodenní vtipkování je příjemné zpestření tréninku, ale ne jen za to tě máme rády. Mimochodem chystáš nějaké změny v týmech? Jak žen, tak kadetek?

To mě těší. Změny chystám, myslím, že to vidíš denně na vlastní oči. Samozřejmě budou změny v kádrech obou družstev, ale především by měly být patrné změny v projevu družstev. Hlavně chci hrát rychleji než v minulé sezoně a také výrazně zapracovat na servisu.

 

To ano, takže se mají fanoušci na co těšit. Napadá mě otázka, jak vidíš budoucnost klubu za pár let?

Ty mně teda dáváš těžké otázky. To je složité hodnotit. Pořád jsem hlavně trenér, i když v BVC řeším i nějaké věci okolo. A jako trenér nevím, jak dlouho u toho budu. Vždycky musí mít zájem o spolupráci obě strany. Takže se koukám jen tak daleko, jak dlouhou mám s klubem dohodu o spolupráci. Chtěl bych během dvou-tří let postoupit sportovní cestou do 1.ligy žen a extraligy juniorek. To jsou ty nejbližší cíle. Mám na Tebe také jednu otázku, můžu?

 

Omlouvám se za otázky na tělo, ale myslím si, že to lidi zajímá. Děkuji za odpověď. Ano můžeš mít otázku.

Ty mně tady vlastně chválíš, ale byly i chvíle, kdy jsi kvůli mně chtěla s volejbalem končit. Je to někdy těžké se mnou vydržet?

 

To je pravda. Ta chvíle byla jednou. A ano občas je to těžké s tebou vydržet, protože někdy až příliš hlasitě projevuješ své emoce . Ale je to těžké, jelikož jsem vůdčí osobnost a nenechám si nic líbit, také někdy příliš projevuji své názory. A Tvá reakce na sebe nenechá dlouho čekat. Ani nevím, kolikrát jsem byla vyhozena z tréninku, ale vzpomínám na to s úsměvem.

Jsem rád, že jsi to nakonec vydržela a jdeme spolu do další sezony. Snad bude úspěšná. Díky za milé povídání.

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov