BVC Chodov


Rozhovor s předsedou klubu Jiřím Turečkem

středa 29. 6. 2016 | komentářů

Přinášíme Vám rozhovor s předsedou BVC Chodov Jiřím Turečkem - o uplynulé sezoně i plánech klubu do budoucna.

Jak hodnotíte z pozice předsedy klubu sezonu 2015/2016?

Hodnotím jí pozitivně! Sezona byla pro náš klub úspěšná. Hlavním cílem bylo udržet extraligu kadetek, hrát na vrcholu Český pohár žákyň a to se povedlo! V extralize jsme vybojovali krásné 9. místo a s přehledem se zachránili, v Českém poháru jsme získali cenou medaili. Mám upřímnou radost z mladších žákyň a "rozjetého vlaku" barevného minivolejbalu, kde patříme k nejlepším v republice. Hlavním cílem teď musí být udržet nastartovaný tréninkový proces ve všech kategoriích. Celkově chci za uplynulou sezonu poděkovat všem trenérům.

Jaké cíle a plány má klub do sezony následující?

Na odlehčení bych mohl říct, že plánem je zavřít pusu pana trenéra Javůrka při utkáních. Chtělo by to tak o 15 karet méně než letos. :-) Ale teď vážně. Probíhá výměna generací u kadetek a žákyň a tak doufám, že udržíme extraligu kadetek a třeba se umístíme ještě o trochu lépe než letos. Těším se na Český pohár žákyň, juniorkám přeji první pětku v druhé lize žen a ustálit tým do budoucna tak, aby se v Chodově hrál kvalitní ženský volejbal. Mladším žákyním bych přál medaili z mistrovství republiky. Mám také dva manažerské úkoly - udržet trenérský team a sehnat klubu dlouhodobého silného finančního partnera.

Jak moc je přivedení silného finančního partnera důležité pro další rozvoj klubu?

Hodně, protože jsem přesvědčen o tom, že náš klub v současnosti pracuje na hranici svých možností a pokud chceme i nadále růst a rozvíjet klub, jsou k tomu potřeba finance. Nechci klub udržovat na současné úrovni, chci ho stále rozvíjet, ale to stojí opravdu spoustu prostředků!

Chystáte nějaké změny v realizačních teamech? Jak vůbec hodnotíte práci trenérů v klubu?

Kategorie se nám posunují, ale trenérské obsazení zůstane podobné. Hlavním trenérem žen a kadetek je Štěpán Javůrek, asistentem budu i nadále já. U družstva nám budou pomáhat také Klára Bicanová a Filip Plášil. Starší žákyně bude trénovat Jiří Kudrle a jeho parta, mladší žákyně Miloš Dundr a Filip Plášil. Tyto kategorie jsou zajištěné dobře, hledáme nové trenéry k barevnému minivolejbalu jako asistenty pro Marušku Kobernovou.

Co se týká hodnocení práce našich trenérů. Jsem dlouholetý trenér, teď již dělám pouze asistenta a hlavně funkcionáře, takže můžu myslím hodnotit i po odborné stránce. Vím, že trenérská práce je těžká a v očích některých lidí i nevděčná. Jsem rád za všechny lidičky v našem trenérském teamu a mají mou úctu a poděkování. Nicméně trenéry v našem klubu má na starost Štěpán Javůrek, takže to jejich hodnocení po odborné stránce je především na něm. Nicméně nastavená jednotná koncepce práce nám dobře funguje a přináší výsledky.

O chodovských trenérech se ví, že jsou, jemně řečeno, impulsivní a složité povahy. Jak to jako šéf klubu řešíte? A je to hodně složité?

Ano, složité to je! A některé případy jdou usměrnit, ale určitě ne vyřešit! :-) Pokouším se vcítit do jejich kůže a když mi přijde to, co dělají již za hranou, tak to s nimi řeším pohovorem - mezi čtyřma očima!! Trenér musí být velká osobnost a tou se člověk musí narodit, žádná škola neexistuje! Ale když je někdo osobnost, má i určité vlastnosti, které musí jeho okolí respektovat. Občas je to složité, ale naši trenéři mají mou důvěru!!

Chystáte nějaké posily v hráčském kádru kadetek a žen?

Ano. Ženský kádr se nám asi nepodaří sestavit úplně v té podobě, jak jsme si představovali. Hodně mě mrzí, že sestry Volákovi dávají zatím přednost angažmá v Německu, moc jsme o ně stáli. Ale je to tím, že se ženské družstvo sestavuje na poslední chvíli. I tak ale věřím, že bude hrát hezký volejbal v horní polovině tabulky. Družstvo žen jistě posílí Alena Pecháčková, trénuje s námi Veronika Borková a další hráčky řešíme, takže by nebylo korektní mluvit o nich dříve, než budeme definitivně dohodnutí. Kadetky posílí formou hostování dvě hráčky ze Sokolova, začíná s námi trénovat jedna mládežnická reprezentantka, jejíž příchod chceme dotáhnout co nejdříve. Kádr kadetek také doplnily talentované žákyně z našich zdrojů, které by měly zároveň hostovat v Baníku Sokolov, se kterým budeme letos spolupracovat.

Vzhledem k tomu, že se v Chodově hraje jediná extraligová dívčí soutěž v kraji i širokém okolí, stahují se do klubu logicky talentovaná děvčata z regionu? Jak s ostatními kluby v regionu vycházíte?

Je třeba říct, že léta talentované hráčky z našeho klubu odcházely za lepší soutěží do Sokolova (Přibylová, Gergelyová, Szepová) a do Varů (Lauermannová). Nikdy jsem jim nebránil v jejich rozvoji a pokoušel jsem se vždy nějak dohodnout. Dnes je situace taková, že soutěž a podmínky máme my a proto chodí hráčky k nám. Přiznávám, že se Sokolovem jsme v posledních letech neměli úplně ideální vztahy, také přiznávám, že to byla i naše chyba. Teď jsme si vyjasnili podmínky, snažíme se to brát tak, že když my si stáhneme hráčku ze Sokolova do extraligy, musíme jim také pomoci tím, že uvolníme do ligy kadetek naše mladé hráčky. Musí to být něco za něco. Se Sokolovem tedy spolupracovat budeme a chceme spolupráci dlouhodobou. Co se týká klubu z Varů, tak s těmi já momentálně spolupracovat odmítám. Mám k tomu své důvody.

Velmi dobře vypadá parta mladších žákyň trenéra Kudrleho. Jak se Vám osobně toto družstvo líbí?

Holky mi připadají jako z jiného světa, celá parta kolem Jirky je báječná, volejbalově, partou, podporou rodičů. Jirka má naši plnou podporu a práce, kterou s družstvem dělá, je skvělá! Věříme, že tato skupina je budoucnost našeho extraligového družstva kadetek.

BVC v posledních třech sezonách pronikl mezi republikovou mládežnickou elitu. Jaký je to pro Vás po letech práce pro klub pocit? A jaké jsou příčiny těchto úspěchů?

Pocitově se to nedá vyjádřit, "moje dítě" BVC Chodov pracuje na 95 procent, jsem za to rád, jsem šťastný! Za ta léta, co tady dělám volejbal si to, myslím, i zasloužím. Náš klub měl čtyři zlomové momenty! 1.Příchod Marušky Kobernové, která rozjela masově minivolejbal. 2. Výstavba městské sportovní haly, která nám přináší vynikající podmínky pro naši práci. 3. Příchod Štěpána Javůrka, který sportovní úsek pozvedl na profesionální úroveň a nastavil jednotný směr. 4. Příchod Jirky Kudrleho, kterého přivedl Štěpán ze Sokolova a získal tak vynikajícího trenéra k žákyním.

BVC byl dříve specializovaný na beach, dnes převládají šestky. Co za touto změnou je? A nemrzí Vás to, jako zakladatele beache v Chodově?

Ne, vůbec. Klub jsem zakládal vedle fungujícího volejbalového klubu dospělých v Chodově. Trénoval jsem většinou sám, základna 20 děvčat nám nedovolovala se nějak rozvíjet dál, holky stárly a utíkaly, proto jsme hráli beach, na který jsme měli i kurty, mezitímco hala ještě nestála. Dalším důvodem bylo to, že prosadit se v republikovém měřítku v beachi je snazší než v šestkách a já jsem si nikdy nemyslel, že dokážeme v šestkovém volejbale uhrát třeba extraligu. Teď je pro nás beach pouze doplňkem k šestkám, naše ambice jsou v klasickém volejbale a já jsem s tím spokojen.

Jaký je Váš sen , který jste si s BVC ještě nesplnil?

Extraliga kadetek, extraliga juniorek, extraliga žen, klub, který se umí postarat o mládež a produkuje vlastní odchovankyně ! Je to troufalé, ale sny člověka ženou dál v jeho práci!!

 


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov