BVC Chodov


Skvělý nástup kadetek do nadstavbové části extraligy !

neděle 31. 1. 2016 | komentářů

Kadetky BVC Witte Chodov učinily během tohoto rozšířeného víkendu velmi rázné a nekompromisní kroky vstříc svému letošnímu sportovnímu předsevzetí a to - uhájení přítomnosti v nejvyšší republikové soutěži i pro další ročník 2016/2017 a potvrdit tak vloni vybojovanou soutěž 12 elitních týmů v celé republice.

S hráčkami BVC Chodov v Hradci Králové po vítězství nad domácím týmem pózují zcela vlevo šéftrenér klubu Štěpán Javůrek a vpravo prezident klubu Jiří Tureček
V pátek jsme v chodovské Městské sportovní hale přivítali hosty z druhé strany republiky a po roce si zavzpomínali na loňská barážová utkání s družstvem Ostravy. I tentokrát pro naše barvy vyznělo měření sil v náš prospěch a po dvou pátečních zápasech si mohly naše holky do celkové tabulky nadstavbové části připsat 6 bodů za dvě celkem výsledkově jednoznačná utkání s výsledky z pohledu domácích:
3:1 (15,-25,20,20)3:1 (-15,20,20,22)
Ostrava kladla odpor jen ve dvou z osmi odehraných setů mistrovských dvojzápasů. V případě prvního měření sil jsme po lehce vyhrané první sadě podlehli iluzi, že zbytek máme pod kontrolou, ale přišel trest v podobě těsné prohry druhého setu. Naštěstí se tento scénář v dalších dvou sadách  neopakoval a chodovští si pohlídali zbytek vývoje celého utkání.
Do odpoledního zápasu jsme po obědové pauze nevstoupili dobře a rychlou prohrou úvodní sady nalomili víru přítomných diváků v obrat ve prospěch žlutočerných barev domácího týmu, který naštěstí začal záhy po této dílčí prohře a stvrdil tak druhé tříbodové vítězství s nevyzpytatelným soupeřem.
Nedělní ráno (ale hlavně oficiální rozpis soutěže) znamenalo pro čtyři chodovská auta s hráčkami, realizačním týmem a doprovodem cestu na východ Čech - do Hradce Králové.
S místní Slávií jsme všichni očekávali vyrovnanější utkání, jelikož Hradec v moravské části tabulky skončil s přehledem před ostravskými děvčaty. Tomu napovídal i úvod a průběh prvního ze dvou nedělních měření sil v nadstandardně veliké hradecké sportovní hale. Nás, kteří jsme se narodili v 70´ letech minulého století a přijeli sem poprvé, ovanul architektonický duch tehdejší doby.
První dějství zápasů chodovská děvčata historicky rády dramatizují a my fanoušci na tribuně jsme si tak "posté" mohli užít tento tradiční evergreen s dobrým koncem po finálním hvizdu hlavního sudího.
Druhá nedělní konfrontace volejbalového umění se především v prvním a druhém setu podobala exhibici skvěle pracujícího chodovského družstva. Hráčky (naše) se sice ještě pokusily ztrátou koncentrace zvýšit tep a krevní tlak v žilách svých fandů a trenérů během třetího setu, ale koncovku zvládly se štěstím dobře.
1:3 (20,-16,-23,-21)0:3 (-12,-13,-23)
Dalších 6 velice cenných bodů, které si vezeme z Hradce Králové, jsou tím pádem na našem kontě.
Čtvrtinu schodů k metě, jenž určí, jestli účinkování chodovských kadetek v letošní premiérové extraligové sezóně bylo úspěšné nebo ne, máme za sebou.
Všichni věříme v posun ještě o tři další nadstavbové úspěchy, což by znamenalo přetavení snahy v jasnou definitivu.
Držíme pěsti a těšíme se na další měření sil opět s Ostravou (tentokrát venku) 7.2.2016 a následně dvakrát doma nejprve s SG Brno 14.2.2016 a pak znovu s Hradcem 19.2.2016

Pohled na průběžnou tabulku a rozpis zápasů je ZDE
Team BVC Chodov !


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov
Kontakt | Minigolf Chodov