BVC Chodov


Žákyně BVC Chodov na vlně....

neděle 29. 11. 2015 | komentářů

Do Klatov jsme odjížděli již v pátek, jelikož první utkání osmi nejlepších týmů průběžného pořadí v české části soutěže začínala v klatovské sportovní hale již před devátou hodinou ranní.
Všichni jsme si přáli, abychom z klatovského druhého kola základní části postoupili mezi první osmičku celostátní soutěže. Nominační klíč sem posouvá čtyři nejlepší české a čtyři nejlepší týmy moravské.
Naše průběžné třetí místo, které před měsícem vybojovaly holky i bez zraněných opor a skutečnost, že tyto hráčky se již znovu do týmu zapojily, papírovou pravděpodobnost postupu ještě zvyšovala.

Sobotní program měl ve svém itineráři pět náročných zápasů. Los z pohledu BVC Chodov navíc určil, že se všemi favority turnaje budeme hrát již první den.
Holky směrem ke sportovnímu cíli vykročily velice dobře, když i přes viditelnou nervozitu v začátku úvodního zápasu porazili družstvo Lokomotivy Plzeň celkem jednoznačně 2:0
Hned na to nás čekal nepříjemný soupeř ambiciózní Olymp Praha "B". Ten potvrdil svou roli favorita celkem jednoznačnou výhrou nad chodovskými děvčaty 2:0 a ve spojitosti s překvapeními na zbývajících kurtech klatovské haly inicializoval opět naši obezřetnost a nutnost se plně koncentrovat na další důležitá utkání.
Důležité a hlavně méně očekávané body získaly hráčky BVC Chodov s vítězem prvního kola VŠ Plzeň. Plzeňským hráčkám se ještě podařilo odvrátit prohru ve dvou setech, ale ve zkrácené hře se již štěstí na naše holky pousmálo a tie-break jsme dotáhly do vítězného konce. 2:1
Dále jsme poměřili síly s papírově slabším, ale především v první sadě kousavým soupeřem ZŠ Mikulova Praha. Naštěstí jsme si tuto povinnou výhru 2:0 pohlídali a mohli se bez nalomeného sebevědomí plně věnovat přípravě na posledního soupeře dne Olymp Praha "A"
Dramatický vývoj výsledků v průběžné tabulce výrazně dodával tomuto následujícímu utkání z hlediska jistoty či nejistoty postupu na jeho důležitosti.V nejkrásnějším a nejvolejbalovějším utkání dne jsme nakonec přes vyrovnaný průběh hlavně první sady byli svědky zaslouženého týmového vítězství hráček ve žlutých dresech výsostných barev klubu BVC Chodov !
Už během sobotního večera jsme tedy věděli, že cesta mezi 8 nejlepších týmů z celé republiky včetně Moravy je otevřena. Navíc stačilo přidat jedno vítězství, abychom měli jistotu stříbrné příčky v turnaji.
To se jednoznačně naplnilo hned v prvním nedělním zápase s domácími Klatovy výsledkem utkání 2:0
Ani nyní, ve chvíli, kdy již o nic nešlo, skvěle pracující chodovský  tým nepolevil a vylepšil si v posledním víkendovém utkání bilanci o další výhru za tři body nad družstvem, které nejvíce svými nevyrovnanými výsledky zmotalo sobotní tabulku - Kralupy.
Večer řídící soutěže Českého poháru žákyň sečetl a oznámil veškeré výsledky obou kol a přišel další příjemný bonus v podobě celkového umístění týmu BVC Chodov.
Děvčata i celý realizační tým se tak mohou radovat z neoficiální stříbrné medaile ČP žákyň za umístění v základní české části této soutěže. Všichni ale víme, že cesta k opravdovému úspěchu bude ještě hodně dlouhá a trnitá......
Nicméně skvělá prezentace chodovského volejbalového klubu, skvělé vystoupení celého týmu, který na své okolí působí velkou chutí do volejbalu, týmových duchem a především mentální silou a chutí po vítězství.
Naše svěřenkyně budeme moci všichni vidět v akci již zanedlouho 9.-.10.1.2016 na domácí palubovce, kdy BVC Chodov hostí úvodní kolo elitní osmičky nejlepších týmů z celé ČR.
Holky, gratulujeme a přejeme i do dalších finálových kol hodně štěstí a úspěchů !
Tým BVC ChodovVýsledkový servis kola: ZDERozlosování do Finálové osmičky: ZDE


Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov | Kontakt | Minigolf Chodov