Famózní víkend chodovských volejbalistek

neděle 4. 10. 2015 | komentářů

Tohle se nedá popsat, ale musí se zažít....... koření volejbalového života hráček, fandů i realizačního týmu..... 11 z 12 možných bodů o které během víkendu naše ligové hráčky usilovaly do průběžné tabulky, zůstalo po konečném hvizdu rozhodčích na kontě BVC Chodov...
Už pozvánka na víkendová utkání našich volejbalistek avizovala dopředu zajímavá utkání. Trenéři měli tentokrát k dispozici kompletní kádr děvčat jak pro sobotní klání první ligy juniorek s týmem VK Jirkov-Leros Chomutov, tak i pro nedělní dvojzápas extraligy kadetek se silným družstvem VK Španielka Řepy.
Po neúspěchu z úvodních kol obou soutěží v minulém týdnu, kdy kadetky ani juniorky venku nebodovaly, jsme byli zvědaví, jak si povedou na domácí palubovce chodovské městské sportovní haly.
Sobota
Před zraky diváků, které od účasti a podpory našich děvčat neodradilo ani krásné počasí babího léta už v sobotu předváděly hráčky v žlutočerných dresech velmi dobrý herní výkon. Juniorky od úvodního hvizdu neponechaly nikoho na pochybách, že bychom se tentokrát měli s kýmkoliv o body dělit, ba dokonce o jakýkoliv z nich přijít. Trenéři využili příležitosti prostřídat během šesti sobotních setů veškeré hráčky z lavičky a v herním zatížení hráček si testovali varianty složení družstva pro nedělní utkání družstva kadetek.
Chomutovská děvčata prověřila chodovské družstvo spíše jen ze stránky herní morálky a výdrže koncentrace na hru. Výsledky z pohledu domácích tak hovoří za vše:

3:0 (5,19,15)3:0 (11,13,15)
Šest bodů po čtyřech kolech úvodní části první ligy juniorek posouvá náš tým na průběžné třetí místo celkového pořadí. Celkově zamotaná skupina s překvapivými výsledky tohoto kola z ostatních sportovišť dává tušit velkým chodovským nadějím na konci základní části.
Juniorky BVC Chodov
Neděle:
Kdo by v ještě ráno před úvodním hvizdem vsadil na historicky premiérová extraligová vítězství BVC Chodov a zrovna proti silnému družstvu Španielky Řepy, vydělal by velmi vysoký obnos.
S pěti body z tohoto dvojutkání počítal totiž jen největší optimista. Obě výhry si ale naše kadetky bezpochyby zasloužily svým bojovným výkonem a větší chutí po úspěchu.
Kadetky po vítězném dvojzápase extraligy 2015/2016
Už v prvním setu dvojutkání zcela zaskočily favorizovaného soupeře a průběžné vedení z úvodu setu udržovaly s drobnými zaváháními až do vítězného konce. Zkušené družstvo Řep se ale záhy dostalo do hry a následující dvě vyrovnané sady zlomilo v koncovkách ve svůj prospěch.
Domnívám se, že zásadní zlom do hry ve chvíli, kdy pražské hráčky dominovaly na hřišti, přinesly dvě chyby hlavního rozhodčího na konci třetího setu s velmi emotivní dohrou na straně domácích trenérů a fandících diváků.
Tato sporná rozhodnutí a následná karetní hra rozhodčího s chodovským realizačním týmem ovlivnila v negativním slova smyslu koncovku třetího setu, kterou chodovská děvčata prohrála, ale zároveň poukázala na to, jak dokáže jedna nespravedlnost semknout dvanáct hráček domácího družstva.
Čtvrtý set jsme započali ještě v útlumu s myšlenkami na konec třetí sady, ale změna herního rytmu díky střídání nahrávačky domácího týmu nakonec přinesla ovoce v podobě vyrovnání setů na 2:2. Už tento jeden bod italského bodování byl nad očekávání, ale děvčata přidala ještě jeden navíc ve strhujícím dění se šťastným koncem v tie-breaku.
První set druhého utkání patřil i přes horší úvod opět domácím hráčkám. Na rozdíl od prvního utkání ale nedovolily následně soupeřkám stav vyrovnat.O ničem však nebylo rozhodnuto, jelikož družstvo Španielky neskládalo zbraně ani za tohoto nepříznivého stavu. Touha po vítězství chodovských byla v tu dobu již zcela viditelná a všudypřítomná a tak si i přes drobné komplikace a dramatizaci koncovky třetí sady připsaly další tři cenné body do extraligové tabulky za vítězství 3:0.
Výsledkový servis 3. a 4. kola:
1.utkání: 3:2 (19,-19,-21,25,12)2.utkání: 3:0 (17,23,21)

Za dva týdny v sobotu čeká naše kadetky další z těžkých soupeřů Slavia VŠ Plzeň, jeden z favoritů sezóny. Dnes sice prohrál stejně jako my v Č.Budějovicích dvakrát 1:3, ale v domácím prostředí budou Plzeňačky velmi nebezpečné.

Juniorky pojedou na výlet do Kralup a my věříme, že také navážou na skvělé výkony v tomto kole.