BVC Chodov


BVC CHODOV - EXTRALIGOVÝ VOLEJBALOVÝ KLUB

pondělí 20. 4. 2015 | komentářů


Slzy štěstí v očích hráček, trenérů i fandících diváků početné chodovské výpravy, pocity nepopsatelné radosti a obrovského zadostiučinění, vyprchávající adrenalin a obrovská euforie z právě ukončeného zápasu neuvěřitelného ostravského turnaje, kterým chodovské kadetky učinily poslední krok na cestě za extraligou 2015/2016....

Týdny, měsíce a možná i roky systematicky budované koncepční práce chodovského trenérského týmu byly na konci této sezóny završeny tou nejsladší odměnou pro všechny příznivce našeho klubu.

BVC Chodov přinesl do malého západočeského města extraligovou týmovou soutěž a navíc v olympijské disciplíně. Přesněji řečeno kadetky vedené skvělými trenéry Jirkou Turečkem, Štěpánem Javůrkem a Filipem Plášilem.

Nyní si ale pojďme připomenout ve stručnosti pěkně od počátku působení družstva v letošní první lize, které předcházelo zmíněnému finálovému turnaji o postup mezi EX......

V základní části letošního ročníku 1.ligy dosáhly naše děvčata na 16 vítězství a jen 4 prohry. Z druhého místa jsme se tak posunuli do nadstavbové části. Další 3 vítězství a jen jedna prohra nasměrovaly Chodov z prvního místa české části první ligy do předkola baráže proti druhému týmu části moravské.

Dvě jednoznačná vítězství žluto-černých na domácí palubovce v dvojutkání s Minervou Boskovice v polovině března 2015 tak otevřela brány do dubnového barážového turnaje, kde už šlo z pohledu týmů usilujících o účast v extralize 2015/2016 o vše.

!!! Ostrava !!! 18.-19.4.2015

 

Pátek 17.4.

V poledne jsme odjížděli 14-ti místným "busíkem", "devítkou" a dvěma dalšími "osobáky" do centra slezské části České republiky. Po 6-ti hodinové cestě jsme se ubytovali v prostředí ostravské sportovní haly TJ Ostrava, odkud jsme měli jen pár minut autem do místa vzájemného měření sil posledních dvou týmů extraligy (Ostravy a Frýdku-Místku)  a dvou nejlepších týmů ligy první (BVC Chodov a KTCM Vysočina Jihlava) o dvě příležitosti zahrát si v roce 2015/2016 nejvyšší republikovou soutěž.....

 

Sobota 18.4.2015

Úvod prvního zápasu ve12:00 s družstvem Jihlavy a hlavně jeho první set zastihl naše hráčky ještě evidentně v době poledního klidu a individuální relaxace. Dieselový motor chodovského družstva se zahříval a rozjížděl pomaleji, než bychom čekali.

Ve chvíli, kdy za nepříznivého stavu 1:2 na sety a 21:24 již Jihlava vymýšlela, jakou choreografii zvolí pro své oslavné tanečky, sepnulo konečně naplno chodovské "turbo" a přejelo ve velmi svižném tempu jihlavský tým, což se nakonec ukázalo jako základní kámen úspěchu našeho družstva.

Vysočina-Chodov2:3 (20,22,-16,-25,-9)

Mezi šestou a osmou hodinou večerní jsme si na tribuně užili překvapení dne v podobě další "pětisetovky" s extraligovým družstvem Ostravy.

I v tomto zápase nám nevyšel velmi herně vyrovnaný úvodní set , což soupeřky velice povzbudilo. To se samozřejmě promítnulo do další sady, resp. její první poloviny. Od druhého technického timeoutu jsme ale opticky lépe hrající Ostravu dotahovali a lépe jsme zvládli koncovku. Třetí set opět jako přes kopírák s první sadou. S velkou dávkou štěstí hoky dotáhly po velmi dramatickém závěru do úspěšného konce čtvrtou sadu a s vědomím zisku dalšího důležitého bodu jsme čekali, co se bude dít ve zkrácené sadě.

Rozjetý chodovský expres jen tak nezastavíš..... :-) Vývoj tie-breaku byl od počátku v našich rukou (15:11) a senzace dne na světě !

Ostrava-Chodov

2:3 (23,-23,22,-23,-11)

 

Neděle 19.4.2015

Sobota byla z pohledu matematiky postupu velice zamotaná. Tři družstva (Jihlava, Ostrava a BVC) měla po prvním hracím dni shodně 4 body a tak ani dvě vítězství ze soboty ještě nemusela znamenat účast v EX 2015/2016.

Věděli jsme ale, že jakékoliv vítězství nebo bodová prohra nás posunuje nahoru.

Průběh prvního setu s Frýdkem-Místkem (další zástupce EX v baráži) nenechával nikoho na tribuně na pochybách, že chodovští příznivci budou mít již brzy důvody k veliké radosti. Možná proto se holky rozhodly ještě jednou zdramatizovat dvě třetiny druhé sady a zabrnkat tak na nervy trenérům a divákům. Koncovka však opět výborná a uvolněný třetí set s obrovským přehledem nastartoval neuvěřitelnou chodovskou euforii.

Děkovačka hráček, gratulace trenérům, oslavné chorály na tribuně - prostě vše, jak to má být. JE TO DOMA !

Chodov-Frýdek - Místek3:0 (13,22,15)

 

Společný oběd završil úspěšné účinkování celé výpravy v Ostravě.

Následně všichni nasedli do EXTRA autobusu, EXTRA Tranzita a dalších EXTRA vozů a vydali jsme se zpět domů na EXTRA oslavu do chodovské EXTRALIGOVÉ haly !

Tady na nás čekalo příjemné a bouřlivé přivítání hráček, trenérů a zbytku výpravy od čekajících chodovských fandů.

Přesun z parkoviště do klubovny a dějství zbytku neděle jsou však už spíše na námět do jiného samostatného článku ;-)

 

Na závěr bych ještě jednou chtěl pogratulovat všem hráčkám a realizačnímu týmu k tomuto obrovskému úspěchu a chtěl bych Vám všem popřát hodně štěstí, úspěchů a herní pohody v následující premiérové EX-sezóně !

Jste skvělí a hlavně ........ EXTRALIGOVÍ.......

JK 

 
Nejbližší akce

Vyhledat akci >

Kalendář

Faceboook

Kontakt

BVC CHODOV z.s.
Štěříkova louka 1163, 357 35 Chodov

Jiří Tureček (předseda)
GSM: 777 251 796
jiri.turecek@bvc-chodov.cz

Bc. Ladislav Zapf (místopředseda)
GSM: 602 110 457
l.zapf@seznam.cz

Přejít na kontakty

Partneři klubu

Copyright © 2024 - BVC Chodov
Kontakt | Minigolf Chodov