BVC Chodov

Kadetky v sobotu skvěle v přímém souboji o lídra tabulky

pondělí 23. 2. 2015 | komentářů

Jako podařené lze z pohledu výsledku i předvedeného výkonu hodnotit sobotní dvojutkání s nevyzpytatelným družstvem Trutnova.

Pod vedením trenérů Jirky Turečka a Štěpána Javůrka si holky připsaly na své konto zdánlivě lehce dalších 6 bodů za bodově jednoznačné výhry nad doposud vedoucím týmem průběžného pořadí.

Drobné komplikace pro domácí tým nastaly jen při druhém setu prvního zápasu, kdy jsme před druhým technickým time-outem 16:15 ztratili pohodové vedení 15:8.... od té doby však do konce setu soupeřky uhrály jen 2 body, což zklidnilo tepovou frekvenci domácích fandů na ochozu chodovské sportovní haly.

Od této chvíle a také díky přispění bubenických rytmů paliček Vency Tymra, který po dlouhé době zavítal podpořit žluto-černé, v podstatě umlkla i nepříjemně hlasově laděná trutnovská roznášková služba "buřty, pívo, párky" :-)

Hra pak nabyla velice rychlý spád a za 47 minut celkového času si mohly domácí hráčky včetně fandů na balkóně užít vítěznou děkovačku.

Ani v druhém zápase, ve kterém jsme čekali velký odpor soupeřek stejně jako před měsícem, nenechali chodovští na hřišti ani v hledišti od úvodního hvizdu nikoho na pochybách, kdo je tady doma a tak i druhé utkání se od začátku vyvíjelo zcela v režii a pod kontrolou domácích.

Několik málo hodin před začátkem II. reprezentačního plesu BVC Chodov si tak holky zajistily účast v předkole kvalifikace o extraligu 2015/2016. Bylo by ale velice fajn, pokud bychom do ní mohli nastoupit z prvního místa. K tomu však zbývá poslední krok v podobě tří bodů z posledního dvojutkání 28.2.2015 s Tatranem Střešovice.

Říká se, že poslední krok je vždy nejtěžší a navíc jich v následujících týdnech budeme muset k naplnění snu učinit dokonce několik. Já osobně věřím, že za podpory skvělých fandů bude naše úžasná parta přinejmenším v tom sobotním úspěšná.

Nenechte si tedy ujít sobotní desátou hodinu v domácí hale, kdy půjde o potvrzení prvního místa v tabulce nadstavbové části, rachotítka a silné hlasivky s sebou !

Převaha na hřišti bude na holkách, vše ostatní je na nás ! Go for it !