Kadetky upevnily vedení ve skupině 1.ligy po 14.kole

neděle 23. 11. 2014 | komentářů

13. a 14. kolo 1. ligy odehrály kadetky na horké půdě regionálního rivala VSK Baník Sokolov.

Sokolov - Chodov 0:3 (-15, -22, -23)

Sokolov - Chodov 1:3 (-9,-15,24,-24)

Cesta k plnému počtu 6 bodů z hracího dne však nebyla jednoduchá a díky vlastním chybám chodovských hráček ve druhém utkání, kdy nechaly své soupeřky v závěru třetího a čtvrtého setu zbytečně rozehrát, ji lze dokonce nazvat s nadsázkou za "mírně infarktovou"  :-)

Na soupeře však holky vlétly hned ráno v 9:00 s velkou chutí a v prvním zápase držely otěže vývoje zápasu zcela ve svých rukou. Přestože kvůli akutní nevolnosti z důvodu nastupující virózy nezasáhla do hry první smečařka Terka, ostatní hráčky svou bojovností, semknutostí a týmovým výkonem, kdy si mohla zahrát i druhá nahrávačka, k ničemu vážnějšímu soupeřky nepustily.

I druhé utkání (ve kterém už jsme hrály opět v plné sestavě) v úvodních dvou setech kopírovalo vývoj dopoledního zápasu. Jenže Sokolov je soupeř, proti kterému se našim hráčkám nedaří udržet koncentraci a tak přišel zcela logický trest v podobě ztráty 3. setu.

Rozhodující čtvrtá sada byla z pohledu nás diváků na ochozu sokolovské haly Jiskra jistě nejdramatičtější. Do stavu 10:10 jsme si ani v nejmenším nebyli jisti, kam se vývoj utkání bude dále ubírat. 16:10 pro BVC přislibovalo určitou naději, ale další série nevynucených chyb našich hráček umožnila soupeři nesmírně zdramatizovat závěr dokonce stavem 23:24 z našeho pohledu ! Holky naštěstí nedopustily stejný scénář ve vývoji skóre jako v setu třetím a tak se podařilo úspěšně ukončit závěrečné minuty "velkého trápení".

Příští týden nás čeká dvojutkání s klíčovým soupeřem z pohledu budoucího nasazení BVC v nadstavbové části 1.ligy kadetek - ZŠ Mikulova Praha. Hrát se bude opět doma, ale tentokrát v tělocvičně 2.ZŠ v Chodově.

Holky budou určitě potřebovat Vaši podporu, tak přijďte fandit !