pátek 2. 4. 2010 | komentářů

DALŠÍ FOTO

VIDEO - BVC CHODOV - SK TŘEBÍN

Finále Českého poháru žákyň ve volejbale v Bílovci 26.-28.3.2010

S úplně jinými ambicemi, než před rokem, odjíždíme na finále Českého poháru žákyň do Bílovce.
Po katastrofálním výpadku v předchozím kole 13.-14.2. v Českých Budějovicích, kde jsme nevyhráli ani jedno utkání, a připsali si pouze dva body do celkové tabulky, odjíždíme na známé místo s tím, že dáme možnost zahrát si celému kádru, a tak sbírat cenné zkušenosti před další akcí, kterou je boj o titul přeborníka České republiky, kam postupují do kvalifikace dva týmy z každého kraje.
  Díky tomu, že jsme ve třetí osmičce, nehrajeme přímo v Bílovci, ale v deset kilometrů vzdáleném Fulneku, kde žil J.A.Komenský. Domácí halou se nám pro tento víkend stává tělocvična zdejší základní školy.
  Prvním naším soupeřem je v pátek družstvo Baníku Sokolov, které v kvalifikaci postoupilo do první osmičky, nicméně v posledním turnaji se dostalo tam, kam výkonnostně patří. Kotel i tým jsou připraveni, což dokazujeme vítězstvím 2:0 (25:20; 25:17).
  Druhý páteční zápas, jako by kopíroval první, a my porážíme Znojmo taktéž 2:0 (25:20; 25:18).
Je pátek večer, a my si, po dvou cenných vítězstvích, vychutnáváme slavnostní zahájení finálových klání ve sportovní hale v Bílovci. Trenér už pomalu přemýšlí o tom, koho a kdy nasadí v sobotu.
Po večeři se jedeme ubytovat. Vítají nás Klimkovice, odkud již je vidět rozzářená Ostrava. Krásný penzion „ U hasičů“, kde by si libovaly i reprezentační výběry, nám byl, po loňské dělnické ubytovně, skutečným domovem po obě noci mezi pátkem a nedělí.
  Je sobota ráno a po snídani jdeme na Olymp „B“. Nastupujeme v podstatě s naším „béčkem“ ( Terezka Červeňáková, Anička Lauermanová, Káťa Vodáková a střídající Kristýnka Konopáčová) doplněným o nahrávačku Terku Randýskovou, blokující Monču Mühlhauserovou a na smeči Terku Turečkovou. Olymp válcujeme 2:0 (25:19; 25:19).
  Druhý sobotní zápas, proti našemu tradičnímu soupeři ze ZŠ Ještědská Liberec, je o něčem jiném.
Takže nastupuje základní sestava a bojuje, jak se má. Po boji porážíme Liberec 2:0 (25:23; 25:23). Velká pochvala a již čtvrté vítězství!!
  Dalším soupeřem je Lanškroun. Do prvního setu nastupuje poprvé na této akci nahrávající Kristýnka Vršecká a se svými spoluhráčkami si nevedou zle, i když první set prohávají 22:25. V druhém setu už nastupuje základ a vítězíme po boji 26:24. Tie break, za doprovodu bubnů, zakončujeme poměrem 15:10. 5.výhra v řadě!!
  A je tu zápas s doposud neporaženým týmem z Českých Budějovic. V prvním setu opět nastupuje naše „ Babyline“( Terka Č., Kristý K., Anička L. a Káťa V.). Padáme 19:25. Druhý set opět se základem srovnáváme na 1:1 (25:22), jenže ve třetím setu už unavené chodovské naděje nestačí vzdorovat nabuzeným Budějovicím a podléhají 9:15 a 1:2 v celém zápase. Spokojeni s dosavadním průběhem turnaje, odcházíme na večeři a šupky dupky do hajan.
  V neděli ráno se loučíme s Klimkovicemi a odjíždíme na snídani do Bílovce. Jako před rokem: stejná hala, stejné hřiště, jiný soupeř a jiné šance. Začíná boj o první místo ve skupině a možnost získat malý pohár útěchy. Soupeřem nám je družstvo Mitall Ostrava. Za zvuku bubnů se pouští základní sestava (Terky Randýsková, Turečková, Marťa Szepová, Monča Mühlhauserová, Gabča Gergelyová a Barča Havelková) do posledního souboje. A první set, po vyrovnaném průběhu, získává 25:23. Ve druhém setu se na hřišti objevuje také Andulka Lauermannová, Terka Červeňáková a poprvé i Anička Přibylová. A vůbec není znát, že došlo k tak výrazné změně v sestavě. Na lavičce si toho všímají i Káťa Vodáková a Kristýnky Vršecká a Konopáčová, které dnes do boje nezasáhly. Blíží se koncovka setu, a přeci jen je znát hráčská nevyzrálost na hřišti. Trenér se vrací k základní sestavě se zkušenostmi z 1.ligy kadetek. Daří se nám otočit průběh setu na 27:25, a vítězství 2:0 je naše!
  Odněkud se objevuje družstvo Třebína (České Budějovice) a gratuluje nám k prvnímu místu ve skupině. Náš jediný přemožitel totiž prohrál dvakrát, a tak jsme při závěrečném ceremoniálu přebírali malý pohár, jež byl alespoň malou připomínkou loňského skvělého úspěchu. Celkové 20 místo je sice malinko ústup ze slávy, ale uvidíme za rok!
  Halová sezóna však ještě nekončí! Držte nám palce za čtrnáct dní při kvalifikaci o postupová místa