První letošní prohra chodovských volejbalistek

čtvrtek 13. 2. 2014 | komentářů

Chodovské volejbalistky v úvodních čtyřech kolech druhé poloviny soutěže nepoznaly hořkost porážky a i proto, že na půdě druhého Mělníka dvakrát zvítězily, se daly čekat body i z domácích zápasů zápasů s třetí Stavební fakultou Praha. A prognózy se vyplnily, i když s odstupem času se prohra v tiebreaku z prvního zápasu jeví spíše jako ztráta, nicméně pokud někdo po odchodu tří hráček základní sestavy týmu z Chodova nevěřil, dala mu chodovská děvčata ráznou odpověď a pokud družstvo vydrží zdravotně, může ještě zaútočit i na medailové příčky, i když prvotním úkolem je zachránit soutěž pro region.

Chodov vstoupil do prvního utkání v sestavě: H. Krausová, V. Borková, Ž. Brezinová, M. Zahrádková, sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou a navázal hned v úvodním setu na skvělý výkon z Mělníka. Na počátku sady se podařilo domácím odskočit o čtyři body a v průběhu setu si náskok drží až do koncovky, kdy sice ještě soupeřky dokázaly otočit z 14:18 na 19:18, ale na servis V. Volákové již recept nenašly a domácí po zisku sady 25:19 jdou do vedení. V následujícím setu se za stavu 18:13 pro domácí může zdát, že je set a v podstatě i zápas rozhodnutý, jenže zatímco domácí hráčky kupí nevynucené chyby, hosté nejenže za stavu 23:23 nepovolí chodovskému týmu již ani bod a sadu získávají 25:23 a je vyrovnáno. Nervózní třetí set je dlouho vyrovnaný, ale dvě bodové šňůry při podání Ž. Brezinové a H. Krausové znamenají zisk sady 25:20 pro domácí. Jenže ve čtvrtém setu vedou hosté v úvodu 8:0, když si přijímající hráčky domácích nevědí rady se servisem Š. Urbánkové a i přesto, že se jim povede vyrovnat, set a minimálně bod získávají hosté 25:22 a jde se do tiebreaku. V dlouho vyrovnaném pátém setu se podaří hostům odskočit na 12:9 a diváci již prohlašovali, že utkání je ztracené, domácí ještě vyrovnají, ovšem místo mečbalu tutéž výhodu po nedůrazné obraně nabídnou soupeřkám a ty jí využijí a set získávají 18:16.

Po rošádě v sestavě nastupují domácí k utkání takto: T. Randýsková, sestry Volákovy, V. Borková, M. Zahrádková, H. Krausová s liberem G. Gergelyovou. Jestliže se v úvodním zápase příliš nedařilo domácím smečařkám, což bylo z části způsobené špatným příjmem, již první set druhého zápasu je jiný. Domácí kvalitně přijímají a H. Krausová, která v prvním zápase nahrávala, předvádí, jak by asi měla vypadat úspěšnost přijímajícího smečaře. Chybějící pohoda z prvního zápasu se velmi výrazně vylepší každým získaným bodem. Po zisku první sady 25:20 již hraje celý domácí tým jako dobře namazaný stroj a v dalších setech povolí soupeřkám shodně po patnácti bodech a vítězí bez problémů 3:0. Tímto vítězstvím se domácí tým posunul před Děčín na sedmou příčku a výrazně stáhl náskok sousedů v tabulce. S velkým očekáváním bude 8. února Chodov odjíždět ke svým zápasům na hřiště lídra soutěže z Chabařovic a rozhodně nebude chtít dát svou kůži lacino.

V Chodově dne 29.ledna 2014                                        Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov