Dvě výhry Chodova proti Děčínu

čtvrtek 16. 1. 2014 | komentářů

V úvodních zápasech druhé poloviny soutěže, po více než třítýdenní přestávce, přivítaly chodovské volejbalistky Děčín a dvěma vítězstvími se jim podařilo výrazně přiblížit k nesestupovým příčkám.

Chodov v sestavě: T. Randýsková, V. Borková, H. Krausová, M. Zahrádková, sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou od počátku prvního setu úvodní sady diktoval tempo hry, když se mu dařilo držet servisem útočné choutky hostujícího celku. První sadu rozhodly bodové série při podání V. Borkové a V. Volákové, tu domácí získaly přesvědčivě 25:17. Podání bylo rozhodujícím faktorem i v následujících dvou setech, které chodovské volejbalistky vyhrály 25:15 a 25:17.

Do druhého zápasu se domácí lavička rozhodla pro změny, tak aby se po přestávce rozehrály i další hráčky. Domácí v sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, V. Borková, Ž. Brezinová, sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou, si po dlouho vyrovnaném průběhu úvodní sady vytvořily před koncovkou slibný náskok a vedly 22:17. Málem to však nestačilo, Děčín snížil až na 23:24, jenže domácí koncovku nakonec zvládly a vyhrály 25:23. I v následujícím setu je skóre dlouho vyrovnané, ale opět rozhodují dvě bodové série při podání H. Krausové (6 bodů) a následně V. Borkové (4 body), Chodov vítězí 25:19. Ve třetím setu se již zklamaný hostující tým na nic nezmůže a schytá debakl 13:25. Domácí získávají po druhém třísetovém vítězství šest bodů do tabulky a snad i sebevědomí do dalších zápasů. V dalším kole odjíždějí chodovské volejbalistky na půdu prozatím druhého Mělníka a chtějí potvrdit svou formu.

V Chodově dne 15. ledna                                   Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov