BVC Chodov

Důležité body chodovských volejbalistek s Braníkem

čtvrtek 19. 12. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky odehrály v sobotu velmi důležitá utkání se zkušeným týmem Braníku, pokud by Braník dvakrát porazily mohly se v tabulce přes své soupeřky posunout o příčku výše. Díky prohře v prvním zápase však zůstaly v tabulce předposlední, nicméně ziskem čtyř bodů se na své soupeřky dotáhly a odskočily týmu z Rakovníka, který je poslední se ztrátou osmi bodů.

Chodov v sestavě: T. Randýsková, M. Zahrádková, V. Borková, K. Vodáková, sestry Volákovy s liberem G. Gergelyovou vstoupil do utkání dobře. Domácím hráčkám se při servisu M. Volákové podařilo nejprve otočit nepříznivý stav 9:10 na 13:10 a i když soupeřky opět dokázaly otočit a v koncovce vedly 20:18, při servisu T. Randýskové donutily domácí soupeřky podruhé vybrat oddechový čas, ani ten jim však nepomohl a Chodov získává set 25:21. V druhém a třetím setu  měly chodovské volejbalistky problémy s příjmem a následnými útoky, na rozdíl od soupeřek nedokázaly bodovat a hosté se tak dostávají do vedení 2:1 na sety, když sety získávají shodně 25:19.

Ve čtvrté sadě domácí excelují a doslova rozstřílí hostující Braník 25:9 a zajišťují si alespoň bod. Následující tie-break je bitvou o každý bod, nevynucenými chybami v koncovce se nakonec Chodov o možnost zisku bodu navíc připravil sám a Braník ziskem sady 15:13 vítězí 3:2.

Do druhého zápasu nastupují domácí v sestavě: sestry Volákovy, H. Krausová, M. Zahrádková, Ž. Brezinová, V. Borková s liberem G. Gergelyovou a úvod byl opět vynikající, první sadu získává Chodov 25:12. Dlouho vyrovnanou druhou sadu, ale získává Braník, když se mu podařilo v polovině setu odskočit, díky servisu Pálové, z 14:14 na 20:14. Chodov již nenajde sílu, aby z výsledkem něco udělal a po ztrátě setu 19:25 se jde do třetí sady. V té domácí hned v úvodu získávají vedení 8:3 a postupně náskok navyšují až na konečných 25:16. Když domácí hráčky vedou ve čtvrtém setu 21:14, zdá se být rozhodnuto, jenže soupeřky po timeoutu zlepšenou hrou v poli postupně otupují útočnou hru Chodova a snižují na rozdíl jediného bodu 20:21 a donutí vybrat druhý timeout i domácí. Po něm domácí otáčí a následně získávají možnost čtyř setbolů a právě ten čtvrtý dokáže položit na palubovku Braníku Ž. Brezinová a domácí se mohou po zisku sady 25:23 a zápasu 3:1, radovat z tříbodového vítězství.

K posledním utkáním odjíždějí chodovské volejbalistky do Českých Budějovic, kde se střetnou 14. prosince s nevyzpytatelnou Hlincovkou, která dokázala dvakrát vyhrát v Plzni a je právě za Plzní na čtvrtém místě. Jakýkoliv bodový zisk na jihu Čech bude úspěchem, ovšem nebude to vůbec jednoduché.

V Chodově dne 9. prosince 2013                   Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov