Body z Plzně byly blízko, utekly však v koncovkách

čtvrtek 19. 12. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky po třítýdenní pauze odjížděly ke svým zápasům do Plzně, kde na ně čekal silný tým Lokomotivy, která v průběžné tabulce drží třetí místo za vedoucími Chabařovicemi a druhou Stavební fakultou Praha.

Nekompletní hosté, bez M. Volákové, která z rodinných důvodů nemohla do Plzně odcestovat, nastupují k prvnímu zápasu v sestavě: T. Randýsková, H. Krausová, M. Zahrádková, V. Borková, V. Voláková a Ž. Brezinová s liberem G. Gergelyovou. Domácí si v úvodu prvního setu vybudovaly až sedmibodové vedení a přestože se hostům v koncovce daří snížit až na 21:23 set získávají 25:22. Druhá sada je poměrně vyrovnaná jen v úvodu do okamžiku, kdy se na servis postavila domácí Kajlová a ze stavu 10:8 je to 20:8 a set je rozhodnutý. I ve třetím setu jdou domácí do vedení, v koncovce hosté po bodových sériích při podání V. Volákové a Ž. Brezinové dokáží snížit na rozdíl jediného bodu na 19:20, jenže to již bylo z jejich strany vše, Plzeň vítězí v setu 25:19 a v zápase 3:0.

Do druhého zápasu nastupují hosté v sestavě: H. Krausová, M. Zahrádková, Ž. Brezinová, M. Szepová, K. Vodáková a V. Voláková s liberem G. Gergelyovou. Domácí volejbalistky, stejně jako v prvním zápase kvalitně podávají a díky servisu dokáží odskočit v koncovce z 18:17 na 23:17 a zdá se být vše ve starých kolejích, jenže hosté ještě zaberou a sníží až na 23:24, k obratu v setu ale již nemají sil. Po těsné prohře 23:25 v úvodu druhého setu Chodov přitlačí na servisu a je z toho vedení 6:1, Plzeň následně srovnává na 11:11 a boj pokračuje, hosté vylepšují všechny činnosti a v závěru setu vedou 23:21, pak ale přichází hrubky a z možnosti získat setbol se radují nakonec domácí a obrací na 25:23 a vědí, že mají minimálně čtyři body. Hosté sice ještě neskládají zbraně, ale nedokáží zatlačit soupeřky do defenzivy, což se daří naopak domácím a stále si udržují několikabodové vedení, které udrží až do konce. Po zisku setu 25:21 vítězí i podruhé 3:0.

Chodovským volejbalistkám tak patří nelichotivé osmé místo a v domácích zápasech s Braníkem musí naplno bodovat, aby se vyhnuly nepříjemnostem v druhé polovině soutěže. Braník přivítají v tělocvičně 2. ZŠ v Chodově od 9 a 13 hodin.

V Chodově 2. prosince 2013                                              Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov