BVC Chodov

Útok na první příčku chodovským kadetkám nevyšel

úterý 26. 11. 2013 | komentářů

Zatímco v minulé sezóně zápasy Chodova se Sokolovem byly o tom, kdo si zahraje skupinu o postup do extraligy a kdo o udržení, v té letošní je to přímý souboj o první místo v základní skupině. O extraligu se díky kvalitním výkonům budou moci porvat oba týmy, jde jen o to, kdo bude mít lepší výchozí pozici, vzájemné zápasy postupujících ze skupiny se totiž do nadstavbové části započítávají.

Domácí tým před zaplněnou halou své hosty v úvodu nešetřil, nervózní hostující hráčky, vědomy si důležitosti zápasu, si nedokázaly poradit s příjmem kvalitního sokolovského servisu a tak se Sokolov velmi rychle ujímá vedení. Druhý set po zlepšení hry vrací domácím hosté stejnou měrou a po zisku setu 25:17 srovnávají na 1:1. Fantastická atmosféra žene oba týmy do další sady, tu opět získávají pro změnu domácí stejně jako první 25:16. Jenže to není zdaleka všechno a Chodov v následujícím setu opět zabere a utkání jde velmi rychle do tiebreaku. V něm si sokolovské volejbalistky v úvodu vytvoří několikabodový náskok a když se zdá, že již jim výhra neunikne, předvede Chodov v nervydrásající koncovce dokonalý obrat a po zisku sady 15:12 získává bod navíc.

První sada druhého zápasu byla pro celkový výsledek velmi důležitá, hostující hráčky totiž promarnily za stavu 24:23 setbol, i když se již radovaly ze zisku setu, radost jim pokazil rozhodčí, který míč přisoudil domácím, ty nakonec sadu získávají 27:25, aby v dalším setu prohrou psychicky zdeptané hosty přejely 25:9. Chodov ještě zabojoval a připomněl domácím, že volejbal se hraje na tři vítězné sety a třetí set vyhrává 25:14. Při pětibodovém vedení hostí ve čtvrté sadě, se zdálo, že zápas půjde do tie breaku, ale domácí byly proti, zatímco hosté předvedou v koncovce několik nevynucených chyb, domácí všechny nekompromisně trestají a zaslouženě vyhrávají 25:21 a celý zápas 3:1. Sokolov tak získal do tabulky celkově čtyři body a upevnil si vedoucí příčku. Chodov sice ztratil, ale může ještě vylepšit bilanci v dohrávce proti pražské Mikulovce, kterou přivítá 30. listopadu od 11 a 15 hodin v městské sportovní hale.

V Chodově 25. listopadu 2013                                       Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov