Chodovské volejbalistky sebraly lídrovi soutěže bod

úterý 22. 10. 2013 | komentářů

Po domácích prohrách a již bez sester Pecháčkových, které z osobních důvodů za Chodov již nastupovat nebudou, odjížděly chodovské volejbalistky do Prahy s velmi malými šancemi na bodový zisk. Stavební fakulta Praha patří dlouhodobě k druholigové špičce a nastupují za ní bývalé extraligové a prvoligové hráčky, když přičteme to, že v soutěži ztratily do té doby jediný set, byly úvodní dva sety prvního zápasu pro Chodov přímo snové. Hostující hráčky v sestavě: H. Krausová , Ž. Brezinová, M. Zahrádková, V. Borková, V. Voláková a T. Randýsková s liberem G. Gergelyovou dokázaly přehrát v první sadě vysokoškolačky 25:23, což zřejmě způsobilo paniku v táboře soupeřek, protože Chodov přejel v následující sadě domácí tým 25:9. Stroj se však v následujícím setu přeci jen zadrhl, Pražanky zatlačily servisem hostující celek do defenzivy, zároveň výrazně zpřesnily příjem a dostaly do hry svoje středové hráčky, které již Chodov nedokázal ubránit. Zkušené domácí hráčky skóre zápasu srovnaly a v tiebreaku již žádnou další zápletku nedovolily, rozhodující set vyhrály z přehledem 15:6.

Do úvodní sady druhého zápasu se rozhodl chodovský trenér Vít Mašek přeci jen šetřit po zranění se vracející Ž. Brezinovou a do zápasu poslal mladičkou M. Szepovou. Hostujícím hráčkám však stále dělal problémy kvalitní servis domácích, nicméně set byl do stavu 18:18 vyrovnaný, pak ale domácí odskočily a koncovku s přehledem vyhrály. Druhý set zlomily domácí bodovými sériemi ze stavu 8:8 na 14:8 a z 16:13 na 25:13. Chodov však ještě neskládal zbraně, pětibodová série Ž. Brezinové znamenala otočení z 17:18 až na slibných 21:18. Hosté ještě vedou 22:20, jenže pak přišly opět hrubky a ty vysokoškolačky nekompromisně potrestaly a po výhře v sadě 25:22 vyhrály i druhý zápas, tentokráte 3:0.

Soutěž má nyní prázdninivou přestávku a tak se chodovské volejbalistky představí domácímu publiku až v sobotu 2. listopadu, kdy je čeká další velmi těžký soupeř VK Slovan Chabařovice, které přivítá v městské sportovní hale od 9 a 13 hodin.

V Chodově 21. října 2013                         Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov