Ženy Chodova doma dvakrát nestačily na Mělník

úterý 15. 10. 2013 | komentářů

V prvních domácích zápasech sezóny 2013/2014 přivítaly chodovské volejbalistky Mělník a do zápasu vstupovaly jako favoritky, Mělník totiž v předchozích sezónách dokázal v osmi utkáních na Chodov vyzrát pouze jednou, jenže to jsou jen statistiky, které hostující hráčky výrazně změnily.

Domácí hráčky nastoupily k prvnímu zápasu v sestavě: M. Szepová, M. Zahrádková, T. Randýsková, K. Pecháčková, V. a M. Volákovy s liberem G. Gergelyovou. Úvodní sada byla dlouho vyrovnaná, v koncovce se domácím podařilo odskočit na 22:17 a zdálo se být rozhodnuto, posléze však Mělník odvrátil pět setbolů, ale nakonec se domácím sadu podařilo vyhrát 26:24. Vyrovnaný byl i úvod druhého setu, jenže Mělník začal lépe bránit a hlavně následně dokázal, na rozdíl od domácích, bodovat a bylo srovnáno. V průběhu třetí sady se tento stav po změnách v sestavě výrazně změnil, Chodov vedl 18:14, 20:17, 22:20, jenže tuto výhodu nedokázal využít a v dramatické koncovce po několika setbolech na obou stranách podlehl Mělníku 30:32. Domácí  neskládaly zbraně a dlouho v setu vedly, jenže ani vedení 23:20 nestačilo Chodovu k zisku alespoň bodu za výhru dvou setů v zápase. Chodovské smečařky totiž nedokázaly od tohoto stavu složit balón a hosté tak získaly sadu 25:23 a celý zápas 3:1.

Úvod druhého zápasu domácí v sestavě: T. Randýsková, K. Pecháčková, M. Zahrádková, sestry Volákovy, V. Borková s liberem G. Gergelyovou, vůbec nezvládly, Mělník povzbuzený výhrou v prvním sobotním utkání je naprosto dokonale zaskočil, dá- li se takto popsat dění na hřišti, a vyprovodil Chodov za šestnáct minut 25:10. Ve druhém setu to bylo, alespoň do stavu 20:9 pro domácí podobné, jenže v opačném gardu. Mělník ovšem neztrácel víru a bojoval, výměny najednou byly delší a domácí útočnice každý získaný bod pořádně bolel. Hosté mohutný finiš sice neproměňují v zisk sady, ovšem prohra o dva body 23:25 je nakopla do dalšího setu. Ten díky výbornému kolektivnímu výkonu vyhrály Středočešky 25:19 a následující 25:21 a zaslouženě se mohly radovat z druhého vítězství 3:1.

V dalším kole zajíždí chodovské volejbalistky do Prahy k zápasům s velmi silnou Stavební fakultou Praha, kde výkon předvedený proti Mělníku rozhodně nebude stačit.

V Chodově 14. října 2013                                         Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov