BVC Chodov

Liberec sesadil ženy BVC Witte Chodov z prvního místa

pondělí 18. 2. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky nezopakovaly výkon z předchozích kol se Střešovicemi a prohrami s Libercem se propadly až na čtvrtou příčku. Pravdou je, že oproti konkurenci z popředí tabulky měly výrazně složitější úkol. Liberec patří dlouhodobě k nejlepším druholigovým týmům a v posledních šesti sezónách se vždy umísťuje do třetího místa. Na výkonu Chodova určitě nepřidaly ani problémy při cestě na sever, kdy jedno z vozidel vypovědělo službu a dalším aspektem je i zranění jedné z klíčových hráček M. Kučkové, která sice do prvního zápasu ještě se sebezapřením nastoupila, ovšem v druhém se již hostující hráčky musely obejít bez jejích služeb.

Přitom nechybělo mnoho a Chodov mohl v prvním zápase vyhrát. Hostující tým nastoupil v sestavě: H. Krausová, sestry Pecháčkovy, M. Kučková, M. Zahrádková a V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou, v úvodu první sady si za stavu 0:5 bere lavička hostí oddechový čas, po kterém se daří zastavit domácí nástup a sada je do její poloviny vyrovnaná. Za stavu 17:17 jde na servis V. Voláková, hosté záhy vedou 22:17 a náskok udrží až do konce. V druhém setu jdou hosté při servisu své kapitánky do vedení 7:2. Chodov dále drží díky servisu domácí útočnice zkrátka a vede 12:7, jenže Liberci se daří po střídání záhy srovnat. V koncovce vedou hosté ještě 22:20, jenže domácí hráčky trestají nedůslednost při vykrývání v poli a otáčí koncovku na 25:23 ve svůj prospěch.I úvod následující sady je vyrovnaný, jenže domácí nabuzené výhrou v předešlém setu jsou v koncovce důraznější a vedou 2:1 na sety. Chodov se přesto pere dál a úvod setu je zcela v jeho režii. Vede 7:1 a 12:8 a když je v koncovce setu stav 21:17, zdá se, že si hosté určitě odvezou alespoň bod, jenže chodovské smečařky vůbec nezvládnou skládat míče a po totálním kolapsu v koncovce prohrávají hosté čtvrtý set 25:27 a dobře rozehraný zápas je u konce.

Tato porážka se výrazně promítla do následujícího zápasu. Liberec se navíc rozehrál k excelentnímu výkonu v obraně a hostující smečařky propadaly zoufalství a tak si domácí tým dokráčel v pohodě za šedesát pět minut k vítězství 3:0.

Možnost napravit tato nepovedená vystoupení budou mít chodovské volejbalistky v sobotu 16. února, kdy od 9 a 13 hodin přivítají předposlední Neratovice. Postavení v tabulce velí vyhrát, ale hostující tým se určitě nedá bez boje a proto bude muset Chodov předvést velmi kvalitní výkon.