Ženy BVC Witte Chodov po nejlepším výkonu v sezóně vedou ligu

čtvrtek 31. 1. 2013 | komentářů

Chodovské volejbalistky přivítaly ve šlágru kola do té doby vedoucí rezervu Střešovic. O tom, jakou váhu dával zápasu pražský tým, svědčí i to, že s „béčkem“ do Chodova dorazil i trenér  „A“ týmu V. Novotný, který zde byl v pozici asistenta. Čekala se tuhá bitva, ovšem domácí hráčky se předvedly, především v prvním zápase, ve skvělém světle a nedaly Pražankám žádnou šanci.

Chodov nastoupil do prvního zápasu v sestavě: Ž. Brezinová, H. Krausová, sestry Pecháčkovy, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou a již úvodní set předznamenal, jak se bude odvíjet celý zápas. Domácí výborně servírují a nepouští hostující hráčky vůbec do hry, Chodov vede 13:5. Když na ukazateli skóre svítí stav 19:13, zdá se být rozhodnuto, jenže i hosté přitlačí na servisu a je to jen o bod, 20:19. Další zápletku však odmítne podávající Ž. Brezinová a Chodov sadu získává poměrem míčů 25:19. Ve druhém setu přidají domácí hráčky ke kvalitnímu servisu i výbornou obranu na síti a k sedmi bodům z podání, přibude i pět bodových bloků a jedenáct bodů z útoku a vítězství v setu 25:15. Ve třetím setu sice Střešovice otáčí ze 3:6 na 10:6, jenže pak si musí za stavu 10:12 vybrat oddechový čas, když je na podání V. Voláková. Chodov dál výborně servíruje a brání na síti a když se zdá, že se ještě hosté nadechnou k odpovědi a sníží na 15:20, veškeré naděje sfoukne servisem domácí kapitánka K. Pecháčková, která tým dovedla po hodině a sedmnácti minutách k prvnímu sobotnímu mečbalu.

V nezměněné sestavě Chodov nastupuje i k druhému zápasu. Po vyrovnaném úvodu první sady se domácím hráčkám podaří před druhým technickým timeoutem odskočit o tři body a Chodov vede 16:13 a zatímco Střešovice sice dokáží otočit, Chodov vždy přidá při servisu bod navíc a set získá 25:19. V druhém setu je již na hřišti ten tým Střešovic, se kterým hrály chodovské volejbalistky na podzim a tak je vidět volejbal s dlouhými výměnami, který diváky musí bavit. Vyrovnaný set v koncovce získává hostující tým 25:22 a zápas má rázem jiný náboj, zvláště když ve třetí sadě domácí vedou 20:14 a v koncovce pak prohrávají 21:22, může se zdát, že se zápas zlomí. V. Voláková však servisem domácí vrací do boje o tři body a Chodov vede 2:1. Ve čtvrtém setu domácí dlouho vedou, jenže Střešovicím se po timeoutu za stavu 16:19 povede při servisu jejich nejzkušenější hráčky K. Valešové otočit na 21:20, domácí vybírají timeout a střídají. Dvě razantní smeče, tři bodové bloky v koncovce a chodovské volejbalistky mohou slavit po výhře 25:21 druhé vítězství.

Díky dvěma poměrně překvapivým domácím prohrám Chabařovic s Braníkem, se tak hráčky BVC Witte Chodov ocitly na prvním místě druholigové tabulky. 9. února je však čeká další velmi silný protivník, ženy BVC totiž jedou do Liberce a ten jim dokázal již sebrat čtyři body.