Chodovské volejbalistky v Karlových Varech nezaváhaly

úterý 22. 1. 2013 | komentářů

Druholigové derby ovládly v Karlových Varech zcela jasně volejbalistky BVC Witte Chodov a díky zaváhání Chabařovic v Neratovicích je jejich ztráta na druhé místo pouze bodová. Vedoucí Střešovice „B“ doma s Mělníkem nezaváhaly a od týmu BVC je tak stále dělí čtyři body.

Chodov k prvnímu zápasu nastupoval v sestavě: Ž. Brezinová, M. Kučková, H. Krausová, sestry Pecháčkovy, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou. Od prvního setu bylo zřejmé, že chodovské volejbalistky určitě poslední tým druholigové tabulky rozhodně nepodcenily. Chodovská kapitánka K. Pecháčková, již v úvodu první sady vymazala přijímající hráčky Karlových Varů svým servisem a hosté vedou 12:2, následně přichází tříbodová šňůra při servisu M. Kučkové a pětibodová, když se na podání staví V. Voláková, na ukazateli skóre je stav 20:4. Chodov získává první sadu snadno 25:10. Ani v následujících dvou setech se toho na hřišti moc nezměnilo, hosté kvalitně servírují a dobře brání, s čímž si domácí hráčky neví rady a tak je v Karlových Varech dohráno po šedesáti dvou minutách.

Žádná velká zápletka se nekonala ani v druhém zápase. Hosté v nezměněné sestavě pokračují v kvalitním výkonu, byť díky nižší koncentraci povolují uhrát domácím v setech více bodů, dokáží vždy přepnout na vyšší obrátky a koncovky setů si s přehledem ohlídají. Druhý zápas tak získávají hosté za padesát osm minut 3:0 a mohou se soustředit na velmi důležitý domácí zápas s „B“ týmem Střešovic. S mladým pražským týmem, s výraznou převahou ročníků devadesát až devadesáttři, se volejbalistky BVC Witte utkají v chodovské sportovní hale 26. ledna od 10 a 14 hodin a budou muset podat velmi kvalitní výkon. Pražanky se v dosavadním průběhu soutěže prezentují skvělou obranou v poli, o čemž se již přesvědčily na podzim i hráčky Chodova, které v Praze odehrály dvě pětisetové bitvy. A tak sobotní zápasy slibují zajímavou podívanou v souboji o čelo tabulky, pokud se totiž povede domácím hráčkám oba zápasy vyhrát za tři body, může se Chodov posunout před Střešovice.

V Chodově dne 21. ledna 2013                            Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov