Ženy BVC Witte Chodov snížily ztrátu na čelo tabulky

pondělí 14. 1. 2013 | komentářů

Sobotní zápasy druhé ligy žen posunuly chodovský tým blíže špičce. Ženy BVC sice nedokázaly bodovat naplno, ale vzhledem k tomu, že prozatím druhé Chabařovice ve šlágru kola hrály s lídrem ze Střešovic  3:0 a 0:3, přiblížil se chodovský tým špičce na rozdíl tří respektive čtyř bodů, což při italském způsobu bodování není nesmazatelný náskok. Zezadu ovšem stále zle dotírá prozatím čtvrtá Plzeň, která si poměrně snadno doma poradila s Neratovicemi.

V prvním zápase nastoupil domácí tým v sestavě:  M. Zahrádková, H. Krausová, sestry Pecháčkovy, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou a domácí se pustily do soupeřek ve velkém stylu, hned od úvodu první sady se jim, díky kvalitnímu servisu H. Krausové podařilo získat šestibodový náskok a soupeřky se již nedostaly do hry. V průběhu druhého setu se mělnický tým sice dostal na chvíli do vedení, díky servisu T. Vaňkové, ale z vedení 12:9 se dlouho hráčky z Mělníka neradovaly, při servisu H. Krausové Chodov totiž záhy obrací na 14:12 a v koncovce hosty doráží šestibodovou sérií na servisu M. Kučková a domácí po výhře v setu 25:19, vedou již dva nula. Třetí set byl pak již naprosto jednoznačnou záležitostí domácích a hlavně díky kvalitnímu servisu Chodov získává sadu 25:9 a za vítězství tři nula i tři body do tabulky.

Ani v druhém zápase to z počátku nevypadalo na nějakou výraznou změnu a Chodov v sestavě: H. Krausová, sestry Pecháčkovy, Ž. Brezinová, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou, se po vyrovnaném průběhu první sady v koncovce ujímá vedení 21:16, jenže pak přichází velké chvíle hostující T. Vaňkové a Chodov rázem prohrává 22:24, domácí ještě několikrát stačí vyrovnat, ale to je málo a Mělník získává svůj první sobotní set 31:29. Domácí však opět přitvrdí na servisu, a když se jim pak podaří ubránit největší palebnou sílu hostí, je po výhře v setu 25:18 vyrovnáno. Mělník však úplně stejně hned vzápětí úder vrací. Domácí si neví rady s podáním T. Vaňkové a útočnice domácích ztrácí odvahu. 25:19 pro Mělník a jde se do další sady. V ní domácí, po změnách v sestavě, určují třemi bodovými sériemi za sebou další průběh setu, kvalitní servis, obrana a z ní vycházející razantní útok a je to 25:12, vyrovnáno a jde se do tiebreaku. V něm hned v úvodu uklidňuje domácí výborně podávající Ž. Brezinová , když nutí za stavu 5:2 vybrat hostující lavičku timeout.  Strany se otáčí, když na ukazateli skóre svítí stav 8:4, pak je to 10:5 a konečný výsledek 15:8 a vítězství domácích 3:2.

Ženy BVC Witte se v příštím kole utkají v derby zápasech s VK Karlovy Vary v sobotu 19. ledna od 9 a 13 hodin ve sportovní hale Slavie v Drahovicích a měly by potvrdit své postavení v tabulce.

V Chodově dne 14.ledna 2013                                      Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov