BVC Chodov

Chodov veze po kvalitním výkonu dvě výhry z Mělníku

úterý 20. 11. 2012 | komentářů

Volejbalistky BVC Witte Chodov, po zřejmě nejlepším letošním výkonu, zvítězily dvakrát na půdě Mělníku a posunuly se tak na třetí místo v průběžné tabulce. Ač výsledky obou zápasů i postavení soupeřek v tabulce hovořily ve prospěch hostí, nešlo o žádného slabého protivníka. Na soupisce domácího týmu figuruje T. Vaňková, která letos přivezla z mistrovství světa v plážovém volejbale U21 v kanadském Halifaxu deváté a z mistrovství Evropy U23 v nizozemském Assenu dokonce páté místo. Vedle Terezy je nutné ještě vzpomenout K. Hokešovou, která ještě v minulém roce působila v extraligové Slavii Praha, takže palebná síla Mělníku měla svou kvalitu. Navíc se hosté musí po zbytek sezóny na smeči obejít bez M. Volákové, která je těhotná a k zápasu neodjely ani nemocná Š. Gergelyová a M. Zahrádková.

Chodov do zápasu nastoupil v sestavě:  H. Krausová, sestry Pecháčkovy, M. Kučková, Ž. Brezinová, V. Voláková s liberem L. Husákovou. V prvním setu šly do vedení domácí hráčky a vedly ještě 14:10, ke zvratu  ve vývoji sady zavelela výborným servisem chodovská Ž. Brezinová a dílo zkázy završila kapitánka K. Pecháčková, která šestibodovou šňůrou na servisu, donutila domácí lavičku vybrat oba oddechové časy a dvakrát střídat. Nic platné, hosté získávají set 25:20. I v následujících dvou setech se dařilo chodovským volejbalistkám servisem znepříjemňovat rozehru domácích a když k výborné obraně v poli i na síti přidaly svůj díl i smečařky nebylo o vítězství Chodova pochyb.

Do druhého zápasu nastupoval Chodov v nezměněné sestavě, co se změnilo v prvním setu bylo nasazení domácích hráček. Mělník vedl od začátku sady a když se Chodov nadechoval k obratu při snížení na 15:17, dorazila ho šesti přímými body ze servisu domácí T. Vaňková, hosté pak již jen kosmeticky upravily na přijatelných 20:25. Druhá sada byla jako na houpačce, Chodov vedl 9:7, aby si za stavu 9:11 musel vybrat při podání T. Vaňkové timeout. Mělník pak ještě vede 15:14, ale po obratu na 19:15 pro Chodov, při podání M. Kučkové, již domácí nenajdou sílu cokoli změnit a to se zřejmě projevilo i v následujícím setu, který rozjetý Chodov získává velmi svižně 25:11. Ani úvod čtvrté sady nevypadal na jakoukoli zápletku, Mělník má za stavu 12:18 vybrány oba oddechové časy a když v koncovce hosté vedou 24:19, zdá se že je rozhodnuto, jenže to si nějak nepřipouštěla T. Vaňková na servisu a je to rázem 23:24. Chodov však již víc domácím hráčkám nedovolil a tak se urodila, po vítězství v setu 25:23 druhá tříbodová výhra hostí.

„Holky dnes odehrály dva výborné zápasy.“ pochvaloval si trenér Chodova Vít Mašek a vyzdvihoval hru v obraně, když jen ve třetím setu prvního zápasu zaznamenaly jeho svěřenkyně pět bodových bloků, což je velmi dobré číslo.

K dalším svým utkáním odjíždějí chodovské volejbalistky v sobotu 24. listopadu do Prahy, kde se utkají s týmem TJ ABC Braník.

V Chodově 19. listopadu 2012                                     Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov