Chodovský kvapík v Neratovicích

pondělí 5. 11. 2012 | komentářů

Chodovské volejbalistky odjížděly do Neratovic s mnoha otazníky. Dokáží uspět na půdě nevyzpytatelných Neratovic, které si hned v úvodu soutěže vyšláply na Plzeň, proti které získaly čtyři body a bod i v Chabařovicích? Poradí si tým s novou situací na postu smečařky, kde se poprvé v soutěži objevila P. Karmazínová, místo chybějící M. Volákové? A dokáží v Neratovicích vytopit halu, alespoň na předpisových dvanáct stupňů celsia?

O předepsanou teplotu se více méně postarala příroda, když dvanáct stupňů bylo i venku a na ostatní otázky si odpověděly samy hráčky Chodova již v prvním zápase. Do úvodní sady prvního zápasu nastupovaly hostující hráčky v sestavě: Ž. Brezinová, sestry Pecháčkovy, P. Karmazínová, M. Kučková, V. Voláková s liberem Š. Gergelyovou. Domácí mají od počátku mírnou převahu a ujímají se vedení 9:5, jenže při podání P. Karmazínové si trenér Neratovic vybírá za stavu 11:12 první timeout. Domácí pak vedou 20:18, jenže dramatickou koncovku nakonec získávají hosté 25:23. V druhém setu již dominuje Chodov a od počátku setu má navrch, set získává 25:20. Neratovice v úvodu třetí sady zabraly a v koncovce vedou 21:18, jenže pak přichází velké chvíle chodovské kapitánky, která servisem v krátké chvíli donutí domácí vybrat oba oddechové časy a otáčí skóre na 24:21. Chodov pak získává set 25:22 a první zápas 3:0.

Jestliže v prvním zápase ještě domácí hráčky, alespoň trochu kousaly, v tom druhém jim už Chodov, který posílil příchodem M. Zahrádkové obranu na síti, nepovolil téměř nic a zápas vyhrává za šedesát pět minut 3:0. Hráčky BVC Witte si tak výrazně zvedly sebevědomí před důležitým domácím zápasem s Lokomotivou Plzeň, který odehrají v sobotu 10. listopadu v 9 a 13 hodin.

V Chodově 5. listopadu 2012                                Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov