BVC Chodov

Chodov sesadil lídra soutěže, přesto ztratil čtyři body

pondělí 29. 10. 2012 | komentářů

Chodovské volejbalistky v sobotních zápasech hostily lídra soutěže z Liberce a pokud by se jim podařilo dvakrát vyhrát mohly se v neúplné tabulce posunout směrem vzhůru. Úkol se jim však podařilo splnit jen částečně a výhrou v prvním zápase alespoň Liberec sesadily z první příčky a stále drží ve vyrovnané tabulce páté místo.

Chodov k prvnímu zápasu nastupoval v sestavě: Ž. Brezinová, H. Krausová, V. a M. Volákovy, M. Kučková, A. Pecháčková s liberem L. Husákovou, která pro tento zápas nahradila stabilně hrající Š. Gergelyovou. Od počátku bylo znát, že dnes půjde o každý bodík a první set byl až do koncovky vyrovnaný, v té si ale vedly lépe hostující hráčky a především servisem si získaly dostatečný náskok a set vyhrály 25:20. Podobně to vypadalo i v druhém setu, domácí si sice do druhého technického timeoutu držely mírný náskok o ten však záhy přišly a když si pak neporadily s těžkým plachtícím servisem hostující Z. Lokšové, Liberec vedl již 2:0 a bylo jisté, že si odveze minimálně bod. Ve třetím setu konečně začaly domácí hráčky plnit pokyny trenéra a když přidaly i kvalitní servis získávají sadu 25:18. Totéž se podařilo i v setu následujícím, který domácí hráčky získaly 25:19 a v tiebreaku již rozjetý Chodov nedokázal Liberec zastavit.

Druhé sobotní utkání v mnohém připomínalo to první, domácí v sestavě: sestry Pecháčkovy, sestry Volákovy, M. Kučková, M. Zahrádková s liberem L. Husákovou první dvě sady prohrály 18:25 a 21:25, když měly problémy s příjmem a nedokázaly ubránit dnes nejlepší hráčku hostí Z. Lokšovou.

V setu následujícím sice ještě zvládají koncovku 25:22 a ještě v úvodu čtvrté sady se podařilo zlikvidovat čtyřbodové manko a otočit při servisu M. Kučkové z 3:7 na 9:7 a pak odskočit na 12:8. Chodov však o tuto výhodu, díky nemohoucnosti smečařek a kvalitní obraně hostí v poli, záhy přišel. K rozhodujícímu trháku zavelela kapitánka hostí L. Nejedlá, když pěti přímými body z podání znemožnila domácí přijímací hráčky a Liberec zaslouženě odváží po výhře v setu 25:18 tři body.

„Pokud nebudeme plnit v průběhu zápasu pokyny a nedokážeme udržet koncentraci po celý zápas, nemůžeme vyhrávat.“prohlásil v pozápasovém hodnocení domácí trenér Vít Mašek. Příliš se mu nepozdával ani přístup některých domácích fanoušků, kteří svými kritickými poznámkami v průběhu hry příliš nepomohli mladým hráčkám. „Je škoda, když hráčka pokazí dva míče a fanoušci začnou vykřikovat ať ji vystřídám, místo aby ji povzbudili. Nicméně pro holky je to škola.“ dodává V. Mašek.

Ženy BVC Witte Chodov v příštím kole jedou do Neratovic a nezbývá než věřit, že dokáží na hřišti papírově slabších Neratovic naplno bodovat a poslat tak pozvánku divákům na domácí zápasy proti Plzni.

V Chodově 28. října 2012                                                      Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov