BVC Chodov

Lepšící se kadetky BVC Witte Chodov bodovaly naplno

úterý 23. 10. 2012 | komentářů

Žádné překvapení nedopustily v domácích zápasech kadetky BVC Witte Chodov a dvakrát porazily VK Rokycany. Základní sestava Chodova v prvním zápase: M. Szepová, T. Čermáková, T. Červeňáková, K. Vodáková, A. M. Lauermannová a G. Gergelyová, udávala od první sady jeho tempo a zápas ve svižném tempu dovedla chodovská děvčata až k vítězství 3:0 po setech 25:19, 25:15 a 25:13.

Do druhého sobotního utkání nasadil trenér J. Tureček i hráčky širšího kádru a tak se na náhře představila P. Rozsypalová, za vedení domácích 19:16 se na hřišti objevuje D. Prokopová a Rokycany otáčí na 22:23. Chodov se vrací k původní sestavě a v dramatické koncovce set přeci jen získává 28:26. V druhém setu Chodov vede již 11:3 a vše vypadá, na jeho snadný průběh, jenže za stavu 11:8 si po sérii soupeře vybírá domácí trenér oddechový čas, domácí pak ještě vedou 16:14, ale za stavu 17:19 má chodovský tým vybrány oddechové časy oba. Ani po dvojitém střídání se však nabuzené soupeřky nedaří zastavit a Rokycany po zisku sady 25:20 srovnávají na 1:1. Naštěstí se z této ztráty domácí tým velmi rychle otřepe a další dva sety již získává celkem snadno 25:17 a 25:7. Chodov se tak po dvou vítězstvích ještě může zapojit do bojů o nejvyšší příčky. Více napoví derby, které odehrají kadetky BVC Witte 3. listopadu v Sokolově. Dají se očekávat dvě velmi vyrovnaná utkání, Sokolov má totiž chodovským děvčatům co vracet z krajské soutěže žákyň, kde se oba týmy utkaly.

V Chodově 22. listopadu 2012                      Zdeněk Malich, BVC Witte Chodov