BVC Chodov

V druholigovém derby přehrál BVC WITTE Chodov nováčka z Karlových Varů

úterý 9. 10. 2012 | komentářů

V historicky prvním druholigovém derby přivítal domací BVC WITTE Chodov, který se netají postupovými ambicemi, nováčka z Karlových Varů a v obou zápasech potvrdil roli favorita.

Domácí v sestavě: A. a K. Pecháčkovy, M. a V. Volákovy, M. Kučková, Ž. Brezinová s liberem Š. Gergelyovou, vstoupily do prvního utkání poněkud nervózně, byť si zpočátku vybudovaly až čtyřbodový náskok a vedly 8:4, po polovině setu vedlo varské VK 18:17, jenže v koncovce přidalo pouze bod a Chodov set vyhrál 25:19. V druhé sadě šly do vedení Vary, ovšem od stavu 5:3 pro hosty si domácí hráčky i přes spoustu chyb dokázaly vybudovat dostatečný náskok a ten proměnily ve vítězství v sadě 25:18. Třetí set byl vyrovnaný jen v úvodu, pak si chodovské volejbalistky došly celkem v poklidu k výhře v setu 25:16 a první zápas ovládly jednoznačně 3:0.

V druhém zápase se na nahrávce místo K. Pecháčkové objevila H. Krausová a na liberu nahradila Š. Gergelyovou L. Husáková, která se po delší odmlce vrátila k volejbalu. Hra domácích se oproti prvnímu zápasu zpřesnila a v prvním setu nebylo o vítězství pochyb, 25:16. Klasické polevení po snadno získané první sadě, umožnilo hostujícím hráčkám držet po většinu druhého setu vedení, jenže ani průběžných 7:2 a 16:11 na zisk setu sympaticky v poli hrajícím Karlovým Varům nestačilo. Chodov trpělivě z náskoku smazával bod po bodu a otočil sadu na 25:22. Třetí sada již byla bez zápletky a po zisku setu 25:15 si domácí připsaly další tři body do tabulky za vítězství 3:0.

K dalším zápasům odjíždí BVC WITTE 13. října do Střešovic, tam je čeká houževnatý soupeř, který v minulém kole dokázal porazit Chabařovice, jež minulou sezónu, ještě pod hlavičkou Spartaku Ústí, druhou ligu vyhrály.

V Chodově dne 8. října 2012                            Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov