Vydřené stříbro v Gala Cupu v Chodově pro BVC WITTE Chodov

pondělí 11. 6. 2012 | komentářů

Cesta to nebyla jednoduchá, ve třetím kole si totiž Gabriela s Patricií zkomplikovaly cestu k medailím nečekanou prohrou s párem Bendíková – Honzovičová 1:2 (-14, 15, -13) a musely do oprav. Tam nejprve vyřadily další chodovský pár Szepová – Randýsková 2:1 (-16, 8, 8), aby se dostaly mezi osm nejlepších párů postupujících ze soboty do nedělních bojů o medaile. V neděli si nejprve poměrně snadno poradily s B. Třešňákovou a Kopeckou 2:0 (15, 12), načež v bitvě o semifinále porazily Dostálovou s Fauovou 2:1 (-19, 15, 11) a jestli byl tento zápas dramatický, tak samotné semifinále se stalo neuvěřitelnou řežbou o každý balon. V koncovce první sady dokázaly ze stavu 16:20 vyrovnat, ovšem set vyhrála Kolderová s Klimešovou nakonec 22:20. Domácí pár bojoval dál a set následující patří stejným poměrem míčům jim. Třetí set gradoval opět v koncovce, mečboly si vybojovaly oba týmy, ovšem ten rozhodující proměnil domácí pár po šedesáti pěti minutách a získal sadu 19:17 a tak postoupil do finále. Ve finále se utkávají s reprezentantkami H. Třešňákovou a B. Pilátovou, které porazily v druhém semifinále 2:0 Honzovičovou s Bendíkovou. Gabriela s Patricií vstoupily do zápasu bez respektu a reprezentantky zdolaly v prvním setu v koncovce 22:20, i druhá sada byla dlouho vyrovnaná, jenže pak se začaly ukazovat kvality reprezentantek, které zvítězily ve všech odehraných turnajích Gala Cupu a se zvyšující se únavou domácí hráčky začaly kupit chyby. Po prohraném druhém setu 15:21 nedokázaly najít zbraň na bezchybnou hru soupeřek a třetí set prohrály 6:15.

Mezi sedmnáctkou startujících dvojic z celé republiky se kromě G. Gergelyové a P. Missottenové z domácích nejlépe dařilo Š. Gergelyové a K. Ančincové, které obsadily pátou příčku a příjemně překvapily herním projevem domácí publikum.

Zbytek června je pro juniorky BVC WITTE ve znamení republikových šampionátů, víkend 16. a 17. června se v Pňově odehraje MČR juniorek U18 , ve Slavkově u Brna MČR žen U23. 21. – 24. června se v Chodově odehraje MČR žactva a 30. června a 1. července v Čelákovicích MČR juniorek U20.

Celkové pořadí Gala Cupu ČP juniorek v Chodově:  1. H. Třešňáková - B. Pilátová, 2. G. Gergelyová (BVC WITTE) - P. Missottenová, 3. H. Klimešová - N. Kolderová…5. Š. Gergelyová-K. Ančincová, 9. – 12. T. Randýsková – M. Szepová, K. Konopáčová – K. Vodáková, Š. Kotrbová – K. Plaubová, 13. – 16. A. Přibylová – K. Vršecká, T. Červeňáková – A. M. Lauermannová (všechny BVC WITTE)

V Chodově 11. června 2012                                      Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov