BVC Chodov

Chodov si dvěma výhrami v Chomutově zajistil třetí místo

pondělí 19. 3. 2012 | komentářů

Ženy BVC WITTE Chodov si dvěma výhrami v Chomutově s předstihem zajistily třetí místo v druhé lize žen a vylepšily tak čtvrtou příčku z minulé sezóny. Nic na tom nezmění ani poslední dvoukolo hrané 24. března, protože druhé Ústí má před Chodovem tříbodový náskok a čtvrté Střešovice naopak pětibodové manko.

Chodov, v základní sestavě: H. Krausová, M. Voláková, Ž. Brezinová, Š. Vodenková, A. Pecháčková, P. Karmazínová s liberem Š. Gergelyovou, vstoupil do prvního dějství úvodního sobotního zápasu, jak již se stává téměř tradicí, poněkud vlažně a domácí hráčky si vybudovaly před koncovkou vcelku pohodlně šestibodový náskok a vedly 19:13. Po timeoutu, který si trenér hostí za tohoto nepříznivého stavu vybral, však bylo brzy vyrovnáno a když po oddechovém čase domácích Chodov přidává, díky bodovým servisům Ž. Brezinové, další tři body, vedou hosté 23:20. Získanou výhodu si již nenechají vzít a vítězí v setu 25:21. V následující sadě začínají lépe hosté a vedou 8:5, aby následně vedly 17:13 hráčky domácího Verosu. Přichází timeout chodovských, Chodov srovnává na 20:20 a nakonec získává i set druhý, tentokráte 25:22. Ve třetím setu hosté sice v úvodu vedou ještě 8:6, avšak sérií chyb při příjmu podání jde do vedení Chomutov, Chodov sice ještě sniží čtyřbodové manko z 17:21 na 20:21, nicméně domácí si tentokrát koncovku po timeoutu ohlídají a vítězí 25:20. Ve čtvrté sadě je to Chodov, kdo udává tempo hry a udržuje si několikabodový náskok v průběhu celého setu, který nakonec hostující hráčky získávají 25:20 a celý zápas tak 3:1.

K druhému zápasu nastupují hosté v sestavě: sestry Pecháčkovy, M. Voláková, M. Kučková, Š. Vodenková, P. Karmazínová s liberem Š. Gergelyovou. Po celkem pohodovém zisku první sady 25:19, přichází kolaps, když si Chodov od stavu 12:16 nedokázal poradit s příjmem podání a prohrává set ostudně 13:25. Naštěstí se hostím podařilo zvrátit dramatickou koncovku dlouho vyrovnané třetí sady, když Veros otočil ze stavu 19:20 na 22:20 a mohlo se zdát, že si s touto situací Chodov již neporadí. Ovšem oddechový čas dokázal přerušit nápor domácích a hosté nakonec proměňují druhý setbol a vítězí 26:24. Domácí se i přes prohru ve třetím setu nevzdávají a brzy vedou 10:7, Chodov však kontruje při servisu M. Volákové a ujímá se vedení 13:10. Další sérií zařídila servisem kapitánka M. Kučková a je to již 17:11, po bodové sérii domácích si vybírá za stavu 18:14 trenér hostí timeout, po němž Chodov otáčí a poslední šanci na obrat v zápase sfoukne šestibodovou šňůrou svým servisem A. Pecháčková. Ženy BVC WITTE ziskem sady 25:15, berou body za výhru 3:1 i v druhém sobotním zápase.
V posledních zápasech druholigové sezóny se ženy BVC WITTE Chodov představí svým fanouškům doma 24. března od 10 a 14 hodin v zápasech s Lokomotivou Plzeň.

Kadetky BVC WITTE odehrály svá poslední utkání v Českých Budějovicích, kde se utkaly s  družstvem Třebína, bohužel v oslabené sestavě dokázaly svým soupeřkám vzít pouze jediný set a podlehly jim 0:3 (-24, -18, -10) a 1:3 ( 21, -18, -11, -15), zůstaly tak v nadstavbové části bez jediné výhry.

V Chodově 18. března 2012                         Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov