Dvě výhry Chodova po kvalitním výkonu v Mělníku

pondělí 27. 2. 2012 | komentářů

Chodov odjížděl k zápasům  do Mělníku s tím, že svým soupeřkám má určitě co vracet. Mělnické volejbalistky jsou totiž vedle Stavební fakulty Praha jediné, které v dosavadním průběhu soutěže dokázaly v Chodově bodovat, když v jedenáctém kole vyhrály v úvodním zápase 3:1.

Hostující tým nastupoval k prvnímu zápasu v sestavě: sestry Pecháčkovy, M. Voláková, M. Kučková, Š. Vodenková, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou a první set zápasu, díky katastrofálnímu příjmu, prohrály chodovské volejbalistky jednoznačně 18:25, když v průběhu setu prohrávaly až desetibodovým rozdílem. Naštěstí se v úvodu druhé sady na příjmu výrazně zlepšily a tak mohla K. Pecháčková zásobovat své spoluhráčky kvalitními nahrávkami, z kterých těžila nejvíce její sestra Alena, ta k výborným smečím přidala i nepříjemný servis a když se k její hře přidaly i ostatní hráčky Chodov ovládl druhou sadu 25:16. Ve třetím setu se domácím úvodu povedlo odskočit na tříbodový rozdíl, ten však maže Š. Vodenková třemi bodovými servisy, hra se vyrovnala a soupeřky se přetahovaly o každý bod. V koncovce se hostím daří získat vedení 23:20, jenže Mělník po timeoutu otáčí na 24:23, setbol však domácí nevyužívají a prohrávají 24:26. Úvod následující sady je opět Mělník vpředu a vede 8:5, po druhém technickém timeoutu však vede Chodov 16:11. S blížící se koncovkou sice ještě dokáží domácí hráčky snížit na rozdíl dvou bodů, hosté však domácím již mnoho nepovolí a v setu vítězí 25:22 a získávají první zápas 3:1.

Ve druhém zápase si Chodov v sestavě: sestry Pecháčkovy, M. Voláková, M. Kučková, Š. Vodenková, P. Karmazínová s liberem Š. Gergelyovou ohlídal úvodní sadu a získal ji přesvědčivě 25:16. Druhá sada se stala velikou přetahovanou o body, hrál se kvalitní volejbal, který se příchozím divákům musel líbit. Hosté však mají v koncovce pevnější nervy a set získají 27:25. Kdo si myslel, že domácím prohraná koncovka nějak pocuchá nervy, tak se spletl. Mělnické hráčky bojovaly dál a začátek setu byl jejich 6:3, jenže na servis přišla Š. Vodenková a do prvního technického timeoutu jde Chodov s vedením 8:6 a brzy nato nutí domácího trenéra za stavu 13:9 vybrat oddechový čas, ten si za stavu 14:13 bere pro změnu trenér hostí, načež hosté vedou 18:13. Nadějné vedení si drží volejbalistky z Chodova až do koncovky, když za stavu 24:22 vybojují první mečbol. Domácí tým však bojuje a za stavu 25:24 má setbol. Hosté kontují a mají druhý mečbol. Zápas pokračuje dál a zapisovatelům dochází čísla na počítadle skóre, 30:29 pro domácí. Bitva jako řemen! Šťastnější však nakonec odjíždějí hosté, když vítězí 33:31 a 3:0 celkově.

„Dnes musím holky pochválit, hrály opravdu dobře.“ hodnotil utkání trenér hostí Jiří Tureček „K, v posledních zápasech výborně hrající, Áje Pecháčkové se přidaly i ostatní. Na servisu se dařilo Šárce Vodenkové, každý její servis znamenal pro hosty stav ohrožení.“

Volejbalistky BVC WITTE čeká v příštím týdnu přestávka. V dalším kole přivítá 10. března od 9 a 13 hodin družstvo Děčína