Oslabený BVC WITTE Chodov v Praze nebodoval

neděle 19. 2. 2012 | komentářů

V tělocvičně Sokola Karlín odehrály ženy BVC WITTE Chodov své zápasy pravdy s lídrem soutěže VŠTJ SF Praha. Bohužel Chodovu v minulém týdnu na marodku, k dlouhodobě zraněné D. Bláhové, přibyly hned dvě hráčky, na tréninku se zranila R. Veselková a při domácím zápase s Neratovicemi H. Krausová, když připočítáme ne úplně fit nastupující K. Pecháčkovou a M. Kučkovou, dá se říci, že Chodov moc šancí na úspěch neměl. Chodovačky sice bojovaly, ale na víc než zisk dvou setů to nestačilo.

K prvnímu zápasu nastupovaly hostující hráčky v sestavě: M. Zahrádková, sestry Pecháčkovy, M. Voláková, M. Kučková, Ž. Brezinová s liberem Š. Gergelyovou. V dlouho vyrovnaném prvním setu se domácí Stavební fakultě povedlo v koncovce odskočit na čtyřbodový rozdíl 22:18, hosté sice při podání M. Zahrádkové snižují na rozdíl jediného bodu 22:21, ale po chybě na smeči a příjmu domácí získávají úvodní sadu 25:21 domácí. V setu druhém se hostím nedaří zachytit nástup domácích v úvodu sady a hlavně díky špatnému příjmu se ukazatel zastavuje na skóre 25:15 pro domácí. Úvod třetí sady, kdy se na postu univerzála objevila místo Ž. Brezinové mladičká Š. Vodenková, se daří pro změnu hostím a Chodov vede 6:4, domácí kontrují a v prvním technickém timeoutu vedou 8:7, aby při druhém vedly hostující hráčky 16:13. V koncovce si bere za stavu 22:21 pro domácí trenér hostí druhý timeout a Chodov otáčí na 23:22, koncovku však i přesto získávají domácí poměrem 25:23 a určují konečný stav prvního utkání 3:0.

Úvod druhého zápasu Chodov v sestavě: sestry Pecháčkovy, Ž. Brezinová, M. Kučková, M. Zahrádková, M. Voláková s liberem Š. Gergelyovou příliš nezvládá a domácí tak vedou postupně 8:6, 15:10 a 17:11, pak ovšem skvělou obranou na síti i v poli snižují hosté na 15:17, domácí kontrují na 19:15, jenže záhy Chodov vyrovnává na 19:19, nato domácí vedou 21:19, aby Chodov otočil na 24:21. Fakulta dokáže ještě snížit na 23:24, ale sadu přesto získávají hráčky BVC 25:23.

Druhý set začne Chodov díky servisům K. Pecháčkové a M. Volákové dobře a ujímá se vedení 5:2, jenže pak začnou úřadovat domácí hráčky a od stavu 9:9 již je na hřišti jen jeden tým. Bídný příjem hostí a veliké množství nevynucených chyb, mažou chodovské vedení a když k zisku druhé sady poměrem 25:17, přidají domácí hned na to zisk sady následující 25:16, vede Stavební fakulta 2:1. Čtvrtá sada však již od úvodu vypadá jinak, domácí sice drží dvou až tříbodový náskok, ale hra se  opticky  vyrovnává, nicméně domácí přesto nutí trenéra hostí za stavu 14:18 vybrat druhý timeout, Chodovu se povede i díky dvěma esům P. Karmazínové srovnat na 19:19, jenže domácí otáčejí a přidávají tři bodové servisy 23:19. To ovšem není ještě všechno, hosté za stavu 23:22 nutí domácí lavičku k druhému timeoutu, ten však jakoby pomohl spíše hráčkám z Chodova, ty nejprve srovnají, načež si vybojují první setbol, který také vzápětí proměňují a po zisku sady 25:23 posílají zápas do tiebreaku. Tam si bohužel hostující hráčky hned v úvodu neví rady se servisem bývalé hráčky extraligové Slavie Praha Petry Kučerové, která nutí trenéra hostí za stavu 0:5 vybrat již druhý timeout. Chodov sice dokáže ještě otočit, ovšem další bodové šňůry určují konečné skóre setu 15:5 a k zisku důležitého vítězství 3:2. Chodov tak přišel o reálnou šanci promluvit do postupových bojů a bude se muset soustředit alespoň na udržení třetího místa, aby dokázal vylepšit čtvrté místo z minulé sezóny.

V dalších zápasech nastoupí hráčky BVC 25. února na půdě Mělníka, kde určitě bude o co hrát.

V Chodově 19. února 2012                             Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov