Chodovské volejbalistky s Neratovicemi zvládly roli favoritek. Kadetky BVC WITTE dvakrát prohrály v Hradci Králové

úterý 14. 2. 2012 | komentářů

Volejbalistky BVC WITTE Chodov na domácí půdě přivítaly předposlední tým druholigové tabulky TJ Neratovice a v obou zápasech nenechaly, až na malé výjímky, nikoho na pochybách, kdo by měl zvítězit.

Základní sestava domácích: H. Krausová, M. Kučková, M. Voláková, Š. Vodenková, A. Pecháčková a M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou do úvodní sady prvního zápasu nastoupila poněkud rozpačitě a hostující hráčky toho až velice snadno využily a set získaly jednoznačně 25:18, navíc se zranila domácí nahravačka H. Krausová, a tak do druhého setu musel chodovský trenér do zápasu poslat K. Pecháčkovou, která nastupovala se zvýšenou teplotou. Na místě univerzála, pak nastoupila Ž. Brezinová. Zlepšenou hrou si domácí dokázaly vypracovat hned v úvodu čtyřbodový náskok, a když po prvním technickém oddechovém čase přidala chodovská kapitánka M. Kučková dvě esa, bylo to již o šest bodů. Náskok si domácí volejbalistky s přehledem udržovaly až do konce setu a set získaly 25:17. V podobném scénáři pokračovaly ženy BVC WITTE i v následujících dvou sadách, kvalitní servis podpořený dobrou obranou v poli byl základním kamenem zisku obou setů 25:19 a byla tu první sobotní výhra

Do druhého sobotního zápasu nastupuje domácí základní sestava ve složení: Š. Vodenková, M. Kučková, sestry Pecháčkovy, Ž. Brezinová, P. Karmazínová s liberem Š. Gergelyovou. V úvodu prvního setu si hosté udržují několikabodový náskok, ovšem do druhého technického timeoutu již jdou jako lídři domácí hráčky a vedou 16:15, za stavu 19:16 pro Chodov si Neratovice vybírají druhý timeout, jenže A. Pecháčková navazuje na bodové podání před timeoutem a dalšími skvělými servisy posílá soupeřky do kolen, sada končí vítězstvím Chodova 25: 17. Do poloviny druhé sady, se již mohlo zdát, že hosté jsou myšlenkami na zpáteční cestě. V úvodu připisuje body servisem Š. Vodenková a je to 6:1, v druhém technickém timeoutu je to již 16:9 a s Neratovicemi to nevypadá vůbec růžově, jenže na servis přichází v sobotu nejlepší neratovická hráčka H.Háberová a posílá na polovinu domácích jedno eso za druhým, neuvěřitelnou desetibodovou šňůru utíná až její chyba za stavu 20:17. Chodovu se daří brzy vyrovnat na 21:21 a v dramatické koncovce soupeřky nakonec přetlačit 26:24. Vedení dva nula, jakoby však domácí opět ukolébalo a Neratovice Chodovu uštědřují políček výhrou 25:15. Ale to již bylo ze strany hostí vše, v úvodu čtvrtého setu zavelela dvěmi esy do útoku M. Kučková a Chodov vedl záhy potom již 8:3, za stavu 17:7 pro domácí mají hosté vybrány oba oddechové časy, ty toho již příliš neřešily a zápas končí 3:1 po výhře domácíh v setu 25:13.

Ženy BVC WITTE čeká v sobotu 18. února zápas pravdy, jedou totiž na půdu lídra soutěže ze  Stavební fakulty Praha a pokud chtějí pomýšlet na postupové boje měly by zvítězit, aby odmazaly nějaký bod z tříbodového náskoku.

Kadetky BVC WITTE Chodov sice podlehly v prvoligových zápasech na východě Čech Hradci Králové 3:1 (27, 10, -24, 18) a 3:0 (18, 13, 21), ale hlavně první zápas byl velkým povzbuzením do odvet a pro diváky zároveň pozvánkou na domácí zápasy s SK Třebín, který odehrají 18. února v 11 a 15 hodin.

V Chodově 13. února 2012                               Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov