Ženy BVC WITTE Chodov začaly druhou polovinu soutěže dvěmi prohrami v Ústí

úterý 17. 1. 2012 | komentářů

Kvalitní volejbal se dal očekávat v souboji druhého Ústí a třetího Chodova v zápasech druhé ligy žen, i proto, že Ústí mělo hostujícím hráčkám co vracet. V první polovině soutěže totiž ústecké volejbalistky podlehly na chodovské palubovce dvakrát 1:3.

Hostující hráčky v sestavě: sestry Pecháčkovy, M. Zahrádková, Š. Vodenková, M. Kučková, M. Voláková s liberem Š. Gergelyovou, vstoupily do utkání lépe než domácí a v úvodu setu si vypracovaly pětibodové vedení, jenže o něj záhy, díky špatnému příjmu přišly a domácí otáčejí na 10:9. Set byl potom dlouho vyrovnaný, ovšem koncovku mnohem lépe zvládá domácí tým a sadu získává 25:20. V druhém setu si domácí hráčky lépe ohlídaly úvod sady a když se jim podařila za stavu 9:7 čtyřbodová šňůra, donutily trenéra hostí vybrat oddechový čas. Po další bodové šňůře má Chodov za stavu 11:18 vybrány již oba timeouty a Ústí nakonec získává sadu jednoznačně 25:16.

Ve třetím setu se ještě hostující hráčky postaraly o zápletku, když se jim ze stavu 16:21 podařilo snížit v koncovce na rozdíl jediného bodu, šťastnější však byly přeci jenom domácí a po zisku setu 25:23, získávají úvodní zápas 3:0.

Vstup do druhého zápasu se hostím příliš nepovedl a domácí si po celý úvodní set udržovali luxusní pěti až sedmibodový náskok a sadu získávají 25:20. Druhý set ovládají prozměnu hráčky Chodova a dvěma sériemi při podání A. Pecháčkové a vzápětí M. Zahrádkové se ujímají vedení 17:7. Domácí se však vrátili do setu, když v koncovce snížili na rozdíl jediného bodu 21:22. Chodov ale přeci jen nakonec set vyhrává 25:22. Ústečanky si i přes prohru ve druhém setu přinesly do třetí sady chuť do hry, kterou korunovaly jasnou výhrou 25:17. Čtvrtá sada byla bojem o každý míč, hra byla dlouho vyrovnaná, pak se domácím podařilo odskočit na 15:11, Chodov kontruje při podání Ž.Brezinové a obrací na 17:15. Boj pokračoval do samotného závěru sady, jenže v koncovce hosté kazí dva servisy a Ústí vítězí 25:23 a celkově 3:1 na sety.

„Holkám, nemám celkem co vytknout. Hrál se kvalitní volejbal. Domácí však díky skvělé hře v poli a kvalitní nahrávce byli prostě lepší.“ komentoval utkání trenér hostí Jiří Tureček. „Ústí, na rozdíl od nás absolvovalo v ligové přestávce soustředění a bylo to znát. Pokud budou hrát takto i proti vedoucí SF Praha mají velikou šanci ji porazit.“

V prvních letošních domácích utkáních, hraných 21. ledna od 10 a 14 hodin, přívítají ženy BVC WITTE Chodov další ústecký tým Stadion a pokud chtějí udržet třetí místo měly by vyhrát.

V Chodově 15. ledna 2012                                               Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov