Ženy BVC WITTE Chodov jsou po polovině soutěže třetí. Kadetky v Kralupech bez šance

pondělí 2. 1. 2012 | komentářů

Druholigové ženy BVC WITTE Chodov se v posledních kolech před vánoční přestávkou představily v Plzni a prohrou v prvním utkání přepustily ústeckému Spartaku, který dle očekávání v domácích zápasech dvakrát porazil poslední Neratovice, druhou příčku. Přezimují tak na výborném třetím místě.

Vstup do prvního utkání vyšel hostujícímu Chodovu  v sestavě: H. Krausová, V. Vydrová, M. Kučková, K. a A. Pecháčkovy, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou, výborně. Již v úvodu prvního setu si Chodov vytvořil šestibodový náskok, který si přes drobné výpadky udržoval až do koncovky, kdy se domácím povedlo dotáhnout náskok hostí až na rozdíl dvou bodů a za stavu 17:19 si vynutit druhý chodovský timeout. Po oddechovém čase se hostům podařilo hned otočit a sadu získat nakonec 25:19.  V následující sadě domácí přitvrdily na servisu, s kterým si chodovské volejbalistky nedokázaly vůbec poradit a set získává Plzeň snadno 25:12. Změnou v sestavě, kdy se na hřišti na postu univerzála objevila Ž. Brezinová a na smeč se místo V. Vydrové přesunula K. Pecháčková, se hra opět vyrovnala, ve střední části setu se hosté dostávají do čtyřbodového trháku, o který sice v dramatické koncovce přišly, ovšem konečné skóre bylo 26:24 pro Chodov.

Stejně vyrovnaná byla i sada následující, v úvodu vedou domácí 8:6, ve střední pasáži Chodov otáčí na 16:13, aby v koncovce vedla Plzeň již 23:20, Chodov sice zapíná a získává za stavu 24:23 první mečbal zápasu, jenže chybou na servisu dává možnost Plzni na zvrat a ta toho využívá a vítězí 26:24. Takto prohraná koncovka čtvrtého setu se podepsala na psychice hostí a vedla k naprostému kolapsu v setu pátém. Nadšeně hrající Plzeň získává pátou sadu naprosto bez odporu 15:5 a vítězí v zápase 3:2.

K druhému zápasu nastupuje Chodov v sestavě: H. Krausová, K. Pecháčková, M. Kučková, Ž. Brezinová, A. Pecháčková, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou. Od počátku první sady je znát, že hostující hráčky mají chuť urvat alespoň jeden zápas a brzy vedou 8:2, Plzeň stahuje na 10:12, ale hosté přidávají a je to rázem 18:10, přichází však ještě jedna zápletka, když si hosté berou za stavu 19:15 timeout, set pak ale získají 25:19. V následujícím setu hosté drží do poloviny sady několikabodové vedení, jenže bídným příjmem vracejí domácí do hry a Plzeň snižuje na 15:16, po technickém timeoutu hosté odskakují na 19:15, za stavu 20:19 si, ale musí brát Chodov timeout, ten hostím prospěje a poněkud unaveně působící domácí hráčky podléhají 20:25. I závěrečný set, je vzácnou kopií setů předchozích, hosté jsou stále o krok vpředu a v koncovce se domácím daří snížit na rozdíl jediného bodu 20:21, hosté ale odvracejí veškeré pochybnosti o tom, kdo má vyhrát druhý zápas a ziskem sady 25:21 uzavírají vítězstvím 3:0 první polovinu soutěže.

Postřehy ze zápasů: Do osudu utkání opět zasáhla marodka, k dlouhodobě zraněným R. Veselkové a D. Bláhové se přidaly nemocné Š. Vodenková a M. Voláková. Plzeň nás v prvním zápase přehrála především na servisu, který byl na samé hranici, možná za hranicí rizika, tomu ještě pomohlo velké množství našich  nevynucených chyb. V druhém zápase se k standartně dobře hrající M. Zahrádkové a M. Kučkové na bloku přidala dnes na postu univerzála výborně hrající Ž. Brezinová, K. Pecháčková se skvěle srovnala s přesunem na post smečařky. Na straně domácích byl přeci jen vidět velký úbytek sil z prvního zápasu, což bylo vidět i na servisu.

Kadetky BVC WITTE podle očekávání nestačily na lídra prvoligové soutěže a prohrály dvakrát 0:3

V Chodově 11. prosince 2011                                 Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov