V podkrušnohorském derby vyhrál dvakrát Chodov

pondělí 5. 12. 2011 | komentářů

V posledních letošních domácích zápasech přivítaly ženy BVC WITTE Chodov nevyzpytatelný Chomutov. V naprosto rozdílných zápasech se podařilo domácím nakonec dvakrát zvítězit a odčinit tak předchozí prohry s Děčínem.

V prvním zápase Chodov v sestavě: M. Zahrádková, H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, K. a A. Pecháčkovy s liberem Š. Gergelyovou, od začátku diktoval jeho tempo a krom prvního setu, kdy se Chomutov držel, díky chybám domácích, na dostřel, nepovolil hostujícím hráčkám vůbec nic a zápas získal za jednašedesát minut 3:0. Spokojení diváci, mezi nimiž byl i starosta města Chodova Ing. Josef Hora, se mohli rozejít na sobotní oběd a těšit se na druhý zápas.

Do druhého zápasu nastoupily domácí hráčky s jedinou změnou v sestavě, když na místě univerzála nahradila K. Pecháčkovou Ž. Brezinová. To ovšem nebyla zásadní změna, tou změnou byl nástup hostí. Chomutovské hráčky nastoupily k druhému zápasu v úplně jiném rozpoložení, než v jakém byly v zápase předchozím, přidaly na kvalitě servisu a v poli jich najednou bylo plno a než domácí zjistily, že se již hraje, odcházely po prohře 18:25 na druhou stranu sítě. Naštěstí si domácí ještě v koncovce uvědomily, že se Chomutov dá přehrát a tentokráte si v úvodu sady nenechaly hosty odskočit. Trpělivě otáčely bod po bodu a od stavu 16:15 již byl na hřišti opět jeden tým a Chodov vítězí 25:17. V setu následujícím unikají soupeřkám již na začátku setu a vedou postupně 10:6, 16:9, 20:15, aby set nakonec vyhrály 25:20. Ale ouha, ve čtvrté sadě totálně vyhořely na příjmu a Chomutov po výhře 25:16 posílá zápas do tie-breaku. Uklidnění do domácích řad vnesla v rozhodujícím setu H. Krausová, která svým servisem natolik znepříjemnila rozehru hostí, že se domácí ujímají vedení 6:0, což byl zásadní krok k vítězství v sadě 15:9 a celkovému vítězství 3:2.

„Jsou to pro nás po prohrách v Děčíně důležitá vítězství.“ říkal v pozápasovém hodnocení domácí trenér J. Tureček. „Chtěli jsme stoprocentně bodovat a tak jsme příliš nehýbali sestavou, k čemuž mohl svádět průběh prvního zápasu.“

K posledním letošním zápasům odjíždějí ženy BVC WITTE 10. prosince na horkou půdu do Plzně. Věřme, že se jim bude dařit a udrží si medailové pozice. Kadetky, které měly volno, odehrají svá utkání v sobotu proti dosud neporaženým Kralupům. Úspěchem by měl být i zisk nějakého setu.

V Chodově 3. prosince 2011                                 Zdeněk Malich, BVC WITTE CHODOV

Tabulka po 15. a a16 kole

Z leva: Jiří Tureček (trenér), Monika Kučková (blok), Klára Pecháčková (účko, náhra), Alena Pecháčková (smeč), Petra Karmazínová (blok), Míša Voláková (smeč), Martina Zahrádková (blok), Vanda Vydrová (smeč), Žaneta Brezinová (blok, účko), Šárka Vodenková (smeč), Štěpánka Gergelyová (libero), Helena Krausová (náhra), Zdeněk Malich (trenér).

Na fotce chybí Dana Bláhová (libero), Romana Veselková (účko), holky jsou zraněné.