Marodkou zdecimovaný Chodov v Děčíně neuspěl. V Rokycanech prohrály dvakrát i kadetky

úterý 29. 11. 2011 | komentářů

Jak je důležité mít zdravý a dostatečně široký kádr, se přesvědčily volejbalistky BVC WITTE Chodov v Děčíně, kde sehrály v sobotu zápasy 13. a 14. kola 2. ligy. Ke zraněné D. Bláhové a R. Veselkové přibyla nemocná M. Zahrádková a z rodinných důvodů chybějící M. Voláková. I tak hostující tým se třemi juniorkami v kádru sahal minimálně po jednom vítězství. Dvěma prohrami se  bohužel může téměř rozloučit s postupovými sny.

V prvním zápase hosté nastupují v základní sestavě: Ž. Brezinová, M. Kučková, A.a K. Pecháčkovy, H. Krausová, V. Vydrová s liberem Š Gergelyovou. Domácí v úvodu zápasu získávají rychle vedení 7:2. Chodovu se dlouho nedaří rozjeté domácí zastavit a za stavu 11:18 má vybrány oba oddechové časy, při podání V. Vydrové však mají oba time-outy vybrané, za stavu 19:17, i domácí. Koncovku  setu nakonec právě domácí získávají 25:22. V druhém setu to vypadalo dlouho na obrat v zápase hostující hráčky vedly již 18:10,  ovšem po pětibodové šňůře domácích chodovský tým znervózněl, k čemuž svými nepřesnými výroky přispěl i hlavní sudí. Chodov vedl ještě 23:21, jenže si pak neporadil se servisem domácích a ty zakončují sadu esem. 25:23. Třetí set, prohrou v setu druhém, rozložení hosté vůbec nezvládají a prohrávají jasně 11:25.

Do druhého zápasu nastupuje místo V. Vydrové, které se, jak sama říkala, příliš nedařilo, Š. Vodenková. První set sice Chodov prohrává 18:25, ovšem v setu druhém téměř stejnou měrou soupeři úder oplácí a po výhře 25:19 srovnává na 1:1, aby již sebevědoměji hrající hostující hráčky získaly i set další, tentokráte 25:21. I v setu následujícím Chodov zpočátku vede, a to ještě 11:7, potom však přichází sedmibodová šňůra domácích a hosté mají za stavu 11:14 (!) vybrané oba oddechové časy. V koncovce vykřeše naději na zisk setu servisem A. Pecháčková, po timeoutu domácích za stavu 21:20 pro Děčín, si slabší chvilku vybírají chodovské přijímající hráčky a po prohře v setu 22:25 jdeme do tie-breaku. Hosté si i přes ztracený set věří a do otočky jde se čtyřbodovým vedením 8:4, vede 12:9 a za stavu 14:10 (!) získává první mečbal. Jenže je to málo, hostující hráčky nedokázaly z dobrých náher položit do vymezeného území míč a čtyřmi chybami postavily domácí na nohy, oplatou za tuto nabídku byla, po prohře v sadě 19:21, druhá sobotní prohra.

„Domácí hráčky nás přehrály především na servisu. No, a druhý zápas jsme si prohrály samy. Bylo to o hlavě.“ hodnotil zápas trenér hostí Z. Malich.

Ženy bohužel napodobily i kadetky, které prohrály v první lize oba své zápasy shodně 2:3, když v prvním zápase v Rokycanech vedly již 2:0, ve třetím setu bohužel nezvládly koncovku a prohrály jej 23:25, set následující 20:25 a tiebreak pak 9:15. Ve druhém zápase pro změnu 2:0 vedly domácí hráčky, Chodovu se podařilo vyrovnat, jenže podobný kousek, jako domácím se jim nepovedl, když v o brovské bitvě nakonec podlehly 20:22.

Kadetky mají v příštím kole volno. Ženy BVC WITTE přivítají v sobotu 3.prosince Chomutov a měly by, doufejme, naplno bodovat.

V Chodově 28. listopadu 2011                               Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov