Po bouřce přišlo vítězství. Ženy BVC WITTE stále druhé

středa 16. 11. 2011 | komentářů

Chodovské volejbalistky přivítaly v souboji o špičku tabulky druholigového nováčka z Mělníka, v jehož středu hraje jedna z našich nejlepších juniorských reprezentantek v plážovém volejbale Tereza Vaňková.

Domácí vstupovaly do zápasu v základní sestavě: M. Zahrádková, H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, Š. Vodenková a A. Pecháčková s liberem Š. Gergelyovou. V úvodu si domácí vybudovaly, při podání H. Krausové, čtyřbodový náskok a ten si udržovaly až do stavu 18:15, pak si ale nedokázaly poradit se servisem soupeřek a bylo srovnáno 18:18. Po timeoutu se podařilo otočit a koncovka setu vyzněla pro domácí 25:20. Druhá sada byla dlouho vyrovnaná, Chodov ještě za stavu 17:16 vedl, pak ale přišel opět výpadek na příjmu a rázem vedl 22:17 Mělník. Domácí ještě v závěru srovnaly na 23:23, set braly ovšem 25:23 hosté. Rozjeté Středočešky nutí za stavu 0:6, v sadě následující, domácího trenéra vybrat oddechový čas. Druhý za stavu 8:13. Chodov otáčí při servisu M. Volákové na 15:13 a vede ještě 20:17, soupeřky následně kontrují dvěma dvoubodovými sériemi a zakončují set 25:23 další sérií úspěšných podání. Dvěma prohranými koncovkami zdecimované domácí hráčky, se v závěrečné sadě nedokážou koncentrovat a nadšeně hrající Mělník jim uštědřuje neoblíbenou „housku“. Hosté tak po vítězství v setu 25:9 získávají první zápas 3:1.

Bouřka v domácí šatně způsobí, že do druhého zápasu vstupuje jiný, do zápasu plně koncentrovaný tým a Chodov, v sestavě: M. Zahrádková, H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, K. a A. Pecháčkovy s liberem Š. Gergelyovou,  i přes zaváhání v úvodu setu, kdy prohrával 1:5, se ujímá vedení 19:12. Pak sice začne na servisu řádit mělnická T. Vaňková, která donutí domácího trenéra vybrat za stavu 19:18 již druhý timeout, ale domácí M. Kučková kontruje a Chodov získává první set 25:20. Středočešky přes prohru rozhodně nesložily zbraně a v druhé sadě drží dlouho mírný náskok a když vedou v koncovce 22:18, na domácí by těžko někdo vsadil. To, co se nepovedlo v prvním zápase, se však povedlo nyní. Bojující domácí snižují nejprve na 20:22, kdy vybírá hostující lavička timeout, pak vyrovnávají na 23:23 a dokonávají obrat na 25:23. Ve třetím setu to již vypadalo za stavu 14:8 na jednoznačnou záležitost, ale výborně servírující soupeřky se dvěma sériemi dostávají na dostřel a snižují na 14:16, aby si za stavu 20:17 pro hosty domácí trenér vybral druhý timeout, ten si musí za stavu 21:22 vybrat pro změnu hosté. V dramatické koncovce je Chodov vždy o krůček vpředu a nakonec vítězí 29:27 v setu a celkově 3:0, když promění čtvrtý mečbal.

„Holky si dneska nevěděly rady s plachtícím servisem soupeřek.“ viděl přednosti hostí trenér domácích, který chválil soupeřky i za hru v poli.

K dalším ligovým zápasům odjíždí ženy BVC WITTE 26. listopadu do Děčína, kadetky, které tento víkend měly volno, jedou taktéž 26. do Rokycan.

V Chodově 14. listopadu 2011                                     Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov