Chodovské ženy jednou porazily lídra soutěže

úterý 8. 11. 2011 | komentářů

Ve šlágru kola kola přivítaly ženy BVC WITTE Chodov vedoucí tým soutěže Stavební fakultu Praha. A kdo přišel, určitě nelitoval. Oba týmy předvedly výborný volejbal a ukazovaly, proč jsou v tabulce soutěže tak vysoko.

První zápas nastupoval Chodov v sestavě: H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, R. Veselková, A. Pecháčková, M. Zahrádková s liberem Š. Gergelyovou. Vstup do prvního setu, jak se již snad stává pravidlem, byl poněkud vlažnější a domácí prohrávají 0:3 pak 5:8. Za stavu 8:13 si domácí trenér J. Tureček vybírá oddechový čas, zdá se, že domluva týmu prospěla a výsledkem bylo snížení na rozdíl jediného bodu 14:15. S blížící se koncovkou si hosté udržují stále jedno až dvoubodový náskok. Chodov však obrací a vynucuje si první setbal 24:23, jenže to není zdaleka poslední míč první sady. Skóre setu se zastavuje až za stavu 30:28 po úspěšném bloku R. Veselkové. V druhé sadě se opakuje vedení 3:0 pro Pražanky. Průběh setu již byl jiný, domácí nejprve vyrovnávají a pak již bod za bodem míří k zisku druhé sady a i přes mohutný finiš hostí set získávají domácí 25:22. Stejným poměrem pak i set následující a ukončují osmizápasovou šňůru hostí bez prohry.

Do druhého zápasu se rozhodl chodovský trenér k poměrně riskantnímu tahu a do zápasu pustil hned tři hráčky ze střídačky, vedle stálých opor M. Zahrádkové, A. Pecháčkové a M. Kučkové se objevila na smečí V. Vydrová, na místě univerzála Š. Vodenková a na nahrávce, místo H. Krausové, K. Pecháčková. Tyto změny se projevily hned v úvodním setu. Chodov se sice držel poměrně dlouho v kontaktu, jenže od stavu 15:16 nebyl schopen vzdorovat tlaku Pražanek a brzy prohrával již 17:23. Domácí prapor sice ještě zvedla svým servisem Š. Vodenková a snížila na 20:23, ale set braly přesto hostující hráčky 22:25. V druhém setu se hra vyrovnala a i přestože směrem ke koncovce si nepatrné vedení udržoval hostující tým, první setbal měl za stavu 28:27 Chodov. Neuvěřitelné drama ovšem pro sebe získává Stavební fakulta 38:36! Ve třetím setu, zřejmě vítězstvím ukolíbané Pražačky ztrácejí koncentraci a domácí získávají set 25:17. V následujícím setu již ale hostující hráčky, díky kvalitnímu servisu, domácím nedaly šanci na prodloužení zápasu a zvítězily v sadě 25:15 a 3:1 v zápase.

I přes prohru v druhém zápase byl domácí trenér J. Tureček spokojený: „ Úvodní zápas, se nadočekávání povedl, holky zahrály výborně, a to i přesto, že chyběla zraněná, na liberu stabilně hrající, D. Bláhová, kterou však skvěle nahradila Š. Gergelyová.“

V Chodově 7. listopadu 2011                             Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov