BVC Chodov

Ženy BVC WITTE napravily ztrátu z minulého kola

pondělí 24. 10. 2011 | komentářů

Volejbalistky BVC WITTE Chodov v sobotu na domácí palubovce přivítaly mladý tým Tatranu Střešovice „B“ a po dvou vítězstvích se drží na druhém místě v tabulce druhé ligy žen. Vítězství se však nerodila lehce a především první zápas se rozhodoval až v koncovkách setů.

Základní sestava domácích: M. Zahrádková, H. Krausová, Š. Vodenková, M. Kučková, K.a A. Pecháčkovy s liberem D. Bláhovou rozehrála první set slušně, když se po sérii podání M. Kučkové dostala až na rozdíl pěti bodů a vedla 13: 8, jenže podobná bodová šňůra se povedla i hostím a trenér domácích si vybíral za stavu 16: 16 oddechový čas. Bodová přetahovaná pokračovala až do koncovky, kterou hostující hráčky zvládly lépe a první sadu získaly poměrem míčů 26:24. Druhý set měl podobný průběh, jen do prvního trháku šly Střešovice, jejich vedení se díky servisu M. Kučkové a K. Pecháčkové změnilo na vedení 18:15 pro domácí tým. Chodov si vedení udržel až do koncovky, kterou získal 26:24 pro sebe. I v sadě následující, měly v úvodu více ze hry hosté a vedly 17:12, jenže M. Voláková začala skvělým servisem znepříjemňovat život hostujícím přihrávajícím hráčkám a Chodov brzy vyrovnal. Rozhodující slovo v závěru setu měla na servisu A. Pecháčková a domácí volejbalistky se po výhře 25: 21 ujaly vedení 2:1. Ani v setu závěrečném se domácím nedařilo v jeho úvodu a trenér musel za stavu 7: 13 vybrat timeout, ten přeci jen domácí hráčky povzbudil a dvě bodové šňůry znamenaly vedení 18: 15, což bylo pro další vývoj utkání, jak se zdá rozhodující. Chodovské hráčky si koncovku v pohodě ohlídaly a vítězstvím v setu 25: 22 si připsaly dva body za výhru 3:1.

V druhém zápase nastoupil Chodov v základní sestavě: M. Zahrádková,  H. Krausová, M. Voláková, M. Kučková, A. a K. Pecháčkovy s liberem D. Bláhovou. Úvod první sady byl vyrovnaný a oběma soupeřům se dařilo pravidelně ztrátovat, to se změnilo za stavu 13: 14, kdy se na servisu objevila domácí kapitánka K. Pecháčková a hosté si za stavu 18: 14 pro Chodov vybírají timeout, po kterém se jim sice daří otočit, nicméně domácí si již sadu nedají vzít a vítězí jasně 25: 17. V setu následujícím opět domácí po vyhraném setu ztrácejí koncentraci a jejich trenérovi nezbývá za stavu 7: 12 nic jiného, než si vzít timeout. Po něm domácí zase zabírají a třemi bodovými sériemi otáčí průběh setu až na konečných 25: 19. Třetí sadu pro sebe ovšem získávají Pražanky 25: 20. Následuje vyrovnaný úvod čtvrté sady, jenže Chodov donutí za stavu 13: 8 hosty vybrat první oddechový čas. Domácí však drží hosty stále na distanc a jejich náskok narůstá až na konečných 25: 16. Hráčky BVC WITTE tak získávají i druhý zápas 3: 1.

„Jsou to pro nás, po možná nečekané prohře v Ústí, důležitá vítězství.“ komentoval domácí trenér  výhry.

V příštím kole, které se hraje 22. října, odjíždějí ženy BVC do Neratovic.

V Chodově 16. října 2011                                                   Zdeněk Malich, BVC WITTE Chodov